fbpx
Close

INTERVJUU | Meelis Kivisild: ma tean, et Ojamets on hädas tegelikult

Meelis Kivisild eile pärast mängu ETV-le intervjuud andmas. | Foto: Karl Rinaldo

Tartu Bigbanki temporündaja Meelis Kivisild andis pärast teist finaalmängu Võrkpall24.ee’le ausa intervjuu, kus tõdes, et meeskonna esituses on kõvasti vajakajäämisi.

Põhiturniiri võitnud tartlased on jäänud Eesti meistrivõistluste finaalis kahes mängus kindlalt pärnakatele alla. 28-aastase Kivisilla sõnul kimbutavad Tartu meeskonda erinevad probleemid, millest on mõne päevaga jagu saada äärmiselt keeruline.

Meelis, vaatasin, et paistsid olevat mängu ajal päris kuri meeskonna sidemängija Dmitri Šlominiga. Millest see tingitud oli?

Dima saab aru, et ma ägestun võib-olla veidi kiiremini kui mõni muu mängija. Hooaja alguses võttis ta seda rohkem hinge, aga nüüd ta juba tunneb mind. Ma ei mõtle sellega iseenesest midagi halba – minu koostöö temaga klapib. Ent paraku on tal palli jaotamisega tõesti probleeme. Tal jooksevad asjad kokku. Head näited on (Samuel) Walker ja (Hindrek) Pulk – need on ju loomad. Walker ütles ka ise, et tal oli täna (eile – toim.) füüsiliselt megahea tunne. Ta tahaks ainult suruda. Ma ei räägi, et Dima ei võiks kordagi (Stefan) Kaibaldile või (Märt) Tammearule tõsta, aga ütleme nii, et nende roll ei tohiks rünnakul olla nii suur. Šlominil kaob vahepeal selles osas tunnetus ära. Ent Dima pole kindlasti ainus süüdlane. Ka teised ei tee kõrval oma tööd piisavalt hästi, eelkõige kaitses. Näiteks mina ise ei saanud seekord blokis sisuliselt midagi kätte.

(Pulk teenis eile 22 tõstet (rünnak 55%), Walker 17 tõstet (47%), Tammearu 14 tõstet (7%) ja Kaibald 10 tõstet (50%).)

Tartu peatreener Andrei Ojamets ütles pärast mängu, et teie meeskonnas puuduvad suured rünnakuliidrid, kes tahaksid vastutuse iga hinna eest enda peale võtta. Oled sa sellega nõus?

Jah, meil jääb emotsionaalsest agressiivsusest puudu. Sellest kõik algabki. Mul on kaitses kohati selline tunne, et me ei mängi palli, vaid kohta. See tähendab, et meil kõigil on mingi konkreetne koht, kus me peame mängutaktika põhjal olema, aga kui pall tuleb meetri jagu kõrvale, siis seda me enam kätte ei saa. Me ei lähe palli mängima! Ma ütlen ausalt, ma ei oska hästi kaitses mängida, ometi toon isegi mina mõne palli üles. Viska kasvõi kogu kere pallile ette. Samas tõmbasid meie masti maha ka 9 ässa, mis Pärnu lõi.

Mida nüüd teha, et seeriasse veel lühikese aja jooksul muutus tuua?

Me mõtlesime ka ise poistega pärast mängu selle peale. Praegu on muidugi keeruline põhjapanevat vastust kohe anda. Peab selle emotsiooni kuidagi üles leidma. Aga kust? Ma tean, et Andrei (Ojamets) on hädas tegelikult. Mul pole talle ühtegi etteheidet selles osas. Ta üritab, ta proovib, ta räägib, ta utsitab. (Muigab.) Ma ei mäleta, kellega ma enne seda arutasin, aga mõni mees on meil pärit Saaremaalt, mõni Hiiumaalt. Oled sa kuulnud, et sealt tulevad väga emotsionaalsed inimesed? No ei tule.

Aga sama meeskonnaga suutsite te ju alles poolteist kuud tagasi võita Credit24 Meistriliiga.

Tead, meil on see probleem, et kui me vastast blokiga ära ei suru, siis me kaotame. Jällegi, nagu juba varem rääkisime – kaitses me ju ei mängi. Ja pole terve hooaeg mänginud. Mul on kuri kahtlus, et see muster ei muutu ka hooaja viimaste nädalatega. Pealegi peame oma servi kõvasti parandama. Et tekiksid kaitses paremad võimalused midagigi kätte saada. Kui Pärnul on serv hästi käes, siis neil on võimu meeletult. (Martti) Keel laseb kiire tõste ja Chizoba võib palli igale poole lüüa. Ega Pärnu vastu polegi lihtne.

Kas Pärnu on silmnähtavalt paremaks muutunud hooaja otsustavateks mängudeks?

Tundub küll. Meenutagem kasvõi Credit24 Meistriliiga poolfinaali. Me võitsime neid 3:0 sedasi, et neil polnud varianti ka. Aga nüüd on vastas täiesti teine võistkond. Ma loodan veel seda, et kui tulevad need kõige-kõige tähtsamad mängud, siis hakkavad poisid teisel pool võrku väristama.

 

scroll to top