fbpx
Close

Intervjuu | Rainer Vassiljev: kui tippliiga klubi president helistas ja konkreetselt kutsus, ei pidanud kaua mõtlema

Rainer Vassiljevi (paremal) kõrval liitub uuel hooajal Cuprumiga ka Mirko Fasini (keskel). | Foto: Siim Semiskar

Eesti võrkpallikoondise abitreener Rainer Vassiljev ootab huviga eesseisvat klubihooaega, sest alustab teise treenerina tööd Poola kõrgliigas mängivas Lubini Cuprumis.

Vassiljev on 35 eluaastast hoolimata jõudnud peatreenerina juba juhendada nii Tartu, Rakvere kui Tallinna Selveri meeskonda, lisaks jäi tal äsja seljataha esimene välishooaeg Šveitsi liiga klubis Schönenwerdis. Sügisel astub rakverelane aga karjääriredelil mitu pikka sammu edasi, sest Poola kõrgliiga on Euroopa üks tugevamaid, kui mitte tugevaim liiga.

Cuprumist on saanud üks tõeline “Eesti klubi”, sest pärast seda, kui 2014. aastal sai meeskonna peatreeneriks meie koondise loots Gheorghe Cretu, on erinevad Maarjamaa pallurid ja taustajõud olnud igal hooajal võistkonna nimekirjas. Lisaks Cretule on Cuprumis tööd teinud koondise statistik Alar Rikberg, füüsilise ettevalmistuse treener Mirko Fasini ning mängijatest Keith Pupart ja Robert Täht. Uueks hooajaks naaseb võistkonda Fasini, uus liituja on lisaks Vassiljevile ka Kert Toobal.

Eestlaste suviste üleminekute taga on tänavu klubi presidendi kohale naasnud Tomasz Tycel, kes tõi aastate eest meeskonda ka Cretu.

Rainer, kas variant Lubinisse siirduda tekkis viimasel hetkel või oli see pikemalt teada?

See teema oli tegelikult üleval mõnda aega. Tunnen Lubini eelmist peatreenerit Daniele Capriottit ja kui sai selgeks, et Mirko (Fasini) naaseb meeskonda, hakkas idee idanema. Viimase tõuke andis Lubinisse siirdumisele aga hoopis see, et klubis hakati kogu treeneritebrigaadi ringi mängima. See tähendas, et Capriotti lahkus ja asemele toodi Marcelo Fronckowiak, kellele oli vaja kõrvale abilist.

Kuidas sinuga Cuprumist lõpuks ühendust võeti?

Klubi president Tomasz Tycel helistas ja küsis, kas oleksin nõus punti tulema. Kui Poola kõrgliigklubi president nii konkreetse sooviga helistab, siis ei pea kaua vastuse üle mõtlema. Tegu on igal juhul huvitava väljakutsega ja seetõttu nõustusin.

Mis klubi jaoks kaalukeeleks võis saada, et just sind valiti?

Pooleldi naljaga võin öelda, et ilma Lubinis peetud pikkade koondiselaagriteta poleks mind ilmselt kutsutud. Seal tekkis klubi juhtkonnaga personaalne kontakt ja usaldus. Julgen kahelda, kas nad mind isiklikult tundmata oleksid ühendust võtnud. Teisalt mängib mõistagi minu üleminekus rolli ka Eesti võrkpall. Gianni ja teised Eesti koondislased on jätnud seal hea märgi maha.

Cuprumi uueks peatreeneriks saab viimase hetke vangerdusega brasiillane Marcelo Fronckowiak. Kas ja kui hästi sa teda tunned?

Ausalt öeldes ei tunnegi veel. Oleme vaid meiliteel ja WhatsAppi kaudu põgusalt suhelnud. Peagi peame esimese pikema telefonikõne, et teineteist tundma õppida ja põhiasjad kokku leppida. Olen aru saanud, et klubi võttiski mind tema kõrvale seetõttu, et ega nemadki Fronckowiaki veel tunne. Pigem olen mina see usaldusisik hetkel. Tean vaid nii palju Marcelost, et tegu pidi väga muheda inimesega olema.

Milline on uuel hooajal meeskonna kompleteeritavus ja kui kõrges mängus loodetakse kaasa lüüa?

Et klubi eelarve on langenud, siis on põhiliseks eesmärgiks liigasse püsimajäämine. Iseenesest on punt väga huvitav, aga Poola liiga on lihtsalt nii kõva ja ühtlane, et huvitav punt on siin igal meeskonnal.

Kas Kert Toobal on meeskonna tituleerituim mängija?

Kõik leegionärid on huvitavad kujud. Meil on näiteks Jaapani koondise põhimees, nurgaründaja Yanagida Masahiro. Teises nurgas mängib Belgia koondislane, Eestigi vastu häid esitusi teinud Igor Grobelny. Samuti on meil noor põhidiagonaal, kes on väga korralikul tasemel. Nagu ütlesin, punt on huvitav. Tuleb tööd tegema hakata.

scroll to top