fbpx
Close

INTERVJUU | Raskes seisus olev Ojamets: tean, et ma võin n-ö Lüütseppa teha

Andrei Ojamets. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Tartu Bigbanki peatreener Andrei Ojamets teab, et tänases Credit24 Meistriliiga kohtumises TalTechiga on palju kaalul, kuid tunnistab, et oskab taolistes olukordades emotsioonidega paremini hakkama saada kui noorena.

Tartlased kaotasid eelmisel pühapäeval peetud avamängu põhiturniiri seitsmendale klubile võõrsil üllatuslikult 1:3 (-25, -24, 9, -23), mis tähendab seda, et järgmisel reedel ja laupäeval Kuressaares toimuvale nelja meeskonna finaalturniirile pääsemiseks tuleb pealinlastest jagu saada nii täna kui ka homme.

Võrkpall24 võttis 56-aastase Ojametsaga ühendust laupäeva varahommikul, et uurida, miks avamäng kaotati ja mida on oodata sellelt nädalavahetuselt.

Andrei, mis Tartule esimeses mängus saatuslikuks sai?

Olime geimilõppudes natuke pehmed ja eksisime servi vastuvõtul. TalTech lõi õigetel hetkedel mitu ässa. Aga me ei hoidnud ka näiteks blokis sellest kinni, mis oli kokku lepitud. Lasime mõnel vastasmeeskonna mängijal end liiga hästi tunda. (Mihkel) Nuut tegi seejuures üllatavalt vähe omavigu, vaid ühe. Samas, kui statistikat vaadata, siis polnud numbrid kellelgi imelised, ka TalTechi meestel mitte. Rünnak polnud kellelgi nende nurgameestest ja diagonaalist üle 42 protsendi. Meid nüristati seekord kaitsemänguga. TalTech pani kaitses vahepeal täiesti hullu. Otsustavatel hetkedel oli neil ka julgust ja agressiivsust rohkem. Nendest mängudest, mis mina nende esituses näinud olen, oli see nende tänavuse hooaja parim.

Kellelt sa oma meeskonnas enamat oleksid oodanud?

Selge on see, et meie poolel olid temporündajad (Kevin Soo ja Mihkel Tanila) kahvatud. Nüüd võib öelda, et nii (Alex) Saaremaa kui ka Soo olid haigusega kimpus. Saaremaa oli enne mängu kolm trenni vahele jätnud, aga sekkus sellest hoolimata vahetusest hästi. (Albert) Hurt tegi meie poolel väga tipp-topp mängu. Kolme geimi järel oli ta 38 tõstest löönud maha 28, tegemata seejuures ainsatki viga. Otsustavatel hetkedel võeti ta küll korra blokiga kinni, aga see oli ka sisuliselt ainus viga. Ka (Stefan) Kaibald tegi normaalse mängu. Paljuski tänu tema servidele võitsime kolmanda geimi sedasi, et mänguks ei läinudki. Aga kahes esimeses geimis servisime me väga nadilt. Peame olema suutelised paremaks.

Kas TalTechi mängijad provotseerisid ka teid kuidagi?

Ei, seda ma küll välja ei tooks. Võib-olla mõni nende punktitähistamine polnud päris siiras, aga midagi meelega nad küll halvasti minu silmis ei teinud. Ka kohtunike vead olid sellised, mis ei otsustanud mängu. Ma arvan, et publikul oli palju, mida selles mängus vaadata. Oli nii head kaitset kui ka vägevaid rünnakuid. Üks sõber kirjutas mulle pärast mängu ja ütles, et me olime kuidagi liiga rahulikud lihtsalt. See oli õige tähelepanek. Play-off’i mängud peavad olema sellised, kus mehed lähevad igat mängu mängima nii, nagu see jääks viimaseks. Eks meil olid ka teatud väikesed asjad, mis mängu mõjutasid, aga need polnud nii tähtsad, et nii kõvasti seganuks. Fakt on see, et TalTech tegi võistkondlikult väga korraliku partii. Reeglina läheb neil keegi närvi või murdub, ma pean silmas eeskätt Nuuta, aga seekord ei juhtunud seda.

Kas Tartu läks avamängule jõutreeningute pealt või olid raskused juba maha võetud?

Ei, jõutreeningutes küll probleem polnud. Pigem oli see, et me ei saanud oma saalis treenida, vaid käisime Tartust 16 kilomeetri kaugusel Varal treenimas, kuna Tartu Ülikooli spordihoones toimus Miss Valentine’i võistlus. Õnneks oleme sellest nädalast taas oma kodusaalis treeninud.

Kas Mihkel Nuut ja Valentin Kordas on need mängijad, kelle peate täna kindlasti kinni saama?

Jah, TalTechi meeskond baseerub nendel kahel mehel. Nemad lahendavad olukordi enim. Jah, avamängus lõi viimase palli maha (Tamur) Viidalepp, aga lõviosa tõsteid, eriti raskete pallide puhul, saavad ikkagi Nuut ja Kordas.

Kaks aastat tagasi kaotas Tartu Credit24 Meistriliiga veerandfinaalis kahel korral üllatuslikult Rakverele, pärast mida pidi meeskonna toonane peatreener Oliver Lüütsepp oma kohalt lahkuma ja asemele toodi just sind. Kas sind võib väljalangemise puhul oodata ees midagi sarnast või aitab tänavune karikavõit seda muret leevendada?

(Muigab.) Minu praktika näitab, et siin on kõik võimalik. Ma just naersin kellegagi, et ma võin n-ö Lüütseppa teha, aga eks seda otsustab klubi juhtkond. Küll aga ei saa ma nõus olla sellega, nagu kusagil kirjutati, et meid šokeeriti avamängus. Mina ei olnud avamängu järel küll šokis ega stressis.

Kas kogemused on teinud oma töö ja sa oskad võtta elus juhtuvat rahulikumalt kui näiteks kümme või kakskümmend aastat tagasi?

Eks ka seda kindlasti, aga kellele meeldiks tööst ilma jääda? Vahet pole, oled sa noor või vana. Lihtsalt praeguses eas reageerin ma ilmselt asjadele veidi rahulikumalt, vähemalt väliselt. Mida vanemaks inimene saab, seda rohkem hakkad elu mõistuse, mitte emotsiooniga võtma.

Lõpetuseks, kui palju jõuad sa nädalavahetusel naiste Balti liigal silma peal hoida?

Oi, muidugi mind huvitab see, mis Jüris toimub. Täna ei saa ma Tartu ja Riia mängu kindlasti vaadata, kuna nende poolfinaal algab kell 3. Et (Hendrik) Rikand on naistega kaasas, pean Tartus ise asju üles panema. Ja teine mäng (TalTech – Kaunas) algab siis, kui meie mäng juba käib. Aga huvi on suur. Olin planeerinud ka ise homme medalimänge vaatama tulla, kui tänasega oleks meie seeria ära lõppenud. Aga nüüd jääb see plaan nii või naa ära.

Tartu Bigbank ja TalTech mängivad täna Ülikooli spordihoones kell 17 ja vajadusel homme kell 16.

scroll to top