fbpx
Close

INTERVJUU | Robert Täht: usun, et reedel olen ma ümbersündinud

Robert Täht (vasakul) koos Eesti koondisega. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti rahvusmeeskond lõpetas Euroopa Kuldliiga alagrupiturniiri üllatusliku 0:3 (24, 23, 20) kaotusega Hispaaniale. Meie koondise liidri Robert Tähe kontole kogunes täna vaid 7 punkti (efektiivsus 0), ent paremat mängu ei teinud teisedki Gheorghe Cretu hoolealused. Kaotus tegi murelikuks eelkõige seetõttu, kuna järgmise nädala reedel alustab Eesti kodusaalis juba Kuldliiga finaalturniiri.

Võrkpall24.ee uuris koos teiste ajakirjanikega 25-aastaselt nurgaründajalt kaotuse põhjuseid.

Robert, nii emotsioonitut kaotust põhikoosseisuga Eesti meeskonna esituses viimasest ajast ei meenugi. Mille taha tänane mäng võis jääda?

Nii sõnatu pole ma olnudki. Võib-olla see mõjutas, et olime mõtetega juba finaalturniiril. Samas küttis treener meid enne kohtumist kõvasti üles. Ta ütles, et see on peaproov ja peame kokkumängu harjutama, kuna oleme sel suvel väga vähe koos mänginud. Kui platsil asjad sujuma ei hakanud, siis kaotasime kiiresti pea ja ei saanudki enam mängu sisse. Esimeses kahes geimis oli küll lõpuks kaotus vaid kahepunktiline, aga tegelik mängupilt oli palju kehvem. Hispaania pani üllataval kombel meid paika.

Väljakul pingutasite seega ikkagi maksimaalselt?

Jah, väljakul pingutad ikka nii, nagu oskad ja suudad. Riietusruumis saame ilmselt peatreenerilt mõned krõbedamad sõnad. Aga see mäng tuleb nüüd unustada ja keskenduda järgmisele reedele. See on see tõeline aeg, milleks oleme valmistunud.

Kas see paneb sind muretsema, et meie põhikoosseisul ei jäänudki enne kodust finaalturniiri sisuliselt ühtegi head mängu seljataha?

Ma ei põe selle pärast. Me oleme jätkuvalt hästi kokkumänginud punt. Peame lihtsalt ühise hingamise üles leidma. Täna hingasime kõik omas taktis, seda oli ilmselt ka kõrvalt näha. Miski lihtsalt ei sujunud. Kohati oli see isegi naljakas. Halenaljakas.

Loodad sa, et see ühtne hingamine tekib järgmiseks reedeks?

Ma ei looda. See tekib!

Kuidas sa enda tänase mängu kokku võtad? Olid pluss-miinuses nullis.

Kehvasti mängisin. Pallid ei jäänud maha. Hispaanlased nägid mind võib-olla läbi. Polnud lihtne väljakul olla sedasi. Ka õlas oli ilmselt jõudu vähem. Usun, et reedel olen ma ümbersündinud.

Kuidas õla olukord hetkel on? Eelmise mängu jätsid vahele.

Ma ei hakka sellest täna pikemalt rääkima. Eks ta ikka tunda andis.

Lõpetuseks, kas arvad, et Saku suurhalli tuleb uuel nädalal finaalturniiriks täismaja?

Ma väga loodan, et tuleb väga palju inimesi. Kas saal rahvast täis tuleb, seda ei tea, kuna ajastus on eestlaste jaoks veidi kehva – kõik on pika nädalavahetuse ja jaanipäeva ajal juba maal.

scroll to top