fbpx
Close

INTERVJUU | Samuel Walker: Eesti tervikuna oli minu jaoks üks suur üllatus

Samuel Walker. | Foto: SK Duo

Mõne päeva pärast leiab taaralinnas oma lõpplahenduse selle hooaja Eesti-Läti ühisliiga ehk Credit24 Meistriliiga. Selle puhul võttis Võrkpall24.ee ühendust Tartu Bigbankis mängiva Austraalia koondislase Samuel Joseph Walkeriga, keda peetakse oma pikkuse kohta (207 cm) suurepäraseks servi vastuvõtjaks.

24-aastase Walkeri näol on tegu Tartu ühe resultatiivseima mängijaga, kes pallib siinmail teist hooaega. Usutlusest selgub, mida arvab vasakukäeline nurgaründaja meie liiga tasemest ja Eestist üleüldse, ent meenutasime ka möödunud aasta MM-finaalturniiri, kus Walker Austraaliat esindas.

Samuel, mängisid Tartus ka eelmisel hooajal, kuid pidid sõrmevigastuse tõttu poole hooaja pealt lahkuma. Miks sa otsustasid tagasi Eestisse mängima tulla?

Tõsi, sõrm vajas operatsiooni ja vigastus pani mind raskesse seisu, aga otsustasin Eestisse naasta, kuna sain meeskonnakaaslastega hästi läbi ja klubi kohtleb mängijaid väga hästi. Mõtlesin, et miks mitte ka uuel hooajal siin pallida.

Kas Sulle tuli ka mujalt pakkumisi?

Ei. Kuna ma sõlmisin Tartuga uue lepingu küllaltki vara, kohe pärast vigastusest taastumist, siis selleks hetkeks mulle ükski klubi pakkumist teinud polnud.

Mida Sa üldse teadsid Eestist enne kui siia mängima tulid? Kas oli midagi sellist, mis sind üllatas või lausa šokeeris?

Eestist ei teadnud ma praktiliselt mitte midagi. Kui ma siia esimest korda tulin, siis Eesti tervikuna oli üks suur üllatus. Ma olen leidnud selle kahe hooaja jooksul endale palju sõpru, sest eestlased tunduvad olevat väga sõbralikud inimesed. Mulle ei meeldi see, et teil läheb talvel väga ruttu pimedaks (naerab). Sellega harjumine oli minu jaoks kõige suurem väljakutse, kuid üleüldiselt meeldib mulle Eesti väga ja naudin Tartus elamist.

Meenutame korraks eelmise aasta septembrikuus lõppenud võrkpalli MM-i. Mis olid Austraalia koondise eesmärgid, kas te täitsite need ja kuidas jäid rahule enda esitustega?

See oli tõeliselt imeline ja mälestusväärne turniir. Meie eesmärgiks oli jõuda teise ringi, mille me ka täitsime ja saada 12 parema sekka. Lõpuks saime 14. koha. Võistkonnana tegime turniiri jooksul mõned head mängud. Madistasime USA-ga viis geimi ning alistasime Kameruni ja Tuneesia. Enda esitusega jäin üldpildis rahule. Sain mängida väga heade meeskondade vastu.

Tuleme nüüd selle hooaja juurde. Kas hooaeg on kulgenud nii nagu olete soovinud?

Jaa, ilmselgelt oli tore lõpetada põhiturniir kõige tipus. Me olime väga pettunud, et ei võitnud enne jõule toimund karikavõistlusi. Kuigi kaotasime põhiturniiri teises ringis nii Saaremaale kui ka Pärnule, on kõik Balti liigas final-four’i pääsenud meeskonnad väga võrdsed ning arvan, et läheb põnevaks. Kui me mängime hästi, on meil hea võimalus võita.

Teie poolfinaalvastaseks on Pärnu. Mis Sa arvad, mida te peate tegema, et neid võita ja minna sellest paarist edasi minna? Mis on nende nõrgim külg?

Väga lihtne. Peame tegema tugeva meeskondliku esituse ja olema agressiivsed. Pärnuga mängides oleme suutnud väga head servi lüüa ja sellega neid survestada. Seega pakun, et servi vastuvõtt on nende nõrgim külg.

Kui te peaksite finaali pääsema, siis keda Sa teisest poolfinaalist vastaseks ootad?

Mõlemaga tuleksid kindlasti head mängud. Aga kui ma peaksin valima, siis selleks oleks Riia, sest põhiturniiril läksid nende vastu mängud edukamalt kui Saaremaaga.

Mida Sa arvad Balti liiga tasemest?

Ütleme nii, et see on üpriski kõikuv. Tabeli ülemiste ja alumiste klubide vahe on suur.

Kumba peate nii klubi kui ka Sina ise tähtsamaks, kas Balti liiga võitmist või Eesti meistritiitlit?

Ausalt öeldes me pole sellest klubiseseselt üldse rääkinud. Hetkel keskendume Balti liigale ning seejärel Eesti meistrivõistlustele.

Ning lõpetuseks: kuna Sa oled veel noor mees, siis ole hea, ütle,  mis on Sinu unistused võrkpallurina?

Minu suurimaks eesmärgiks on jõuda rahvuskoondisega olümpiamängudele ning ka seal midagi saavutada. Kuigi mulle väga meeldib Eestis mängida, sooviksin ma mingil hetkel Euroopas tugevas liigas karjääri jätkata.

scroll to top