fbpx
Close

INTERVJUU | Selveri leegionär Matej Šmidl Eestist, Timo Lõhmusest ja Henri Treialist

Matej Šmidl. | Foto: Reijo Mälton

Võrus toimuval 61. Jaan Gutmanni võrkpalliturniiril eristub üks mees teistest natukene rohkem tänu suurele habemele ja ühele üleni tattoveeritud käele – Tallinna Selveri diagonaalründaja Matej Šmidl.  

Kui esmapilgul tundub Tšehhist pärit mängumees natukene hirmutav, mida ta platsil vastastele kindlasti ka on, siis tegelikult on tegemist väga sümpaatse ja toreda inimesega ning eelkõige väga hea mängijaga. Tema vedamisel on Selver võitnud kolmest mängust kaks. Tõsi, kaotusmängus Võru vastu vaatas ta mängu pingilt ega sekkunud kordagi.

22-aastane ja 205-sentimeetrine Šmidl alustas profikarjääri kodumaal Ostrava meeskonnas, mullu oli ta Itaalia kümnenda klubi Ravenna teine diagonaal.

Matej, pesitsete Võru turniiril Selveriga tabeli tipus 7 punktiga. Sinu esimesed mõtted.

See on minu jaoks täiesti uus kogemus. Mängisime täna viimase kohtumise Riia vastu ja ma arvan, et nad on Läti parim volleklubi. Tundsime ennast hästi ja mäng oli haarav. Me teame, et meie mängus on veel palju parandamisruumi ja peame tegema vähem vigu. Praegu on tunne hea.

Mida sa ütleksid Pärnu ja Tartu kohta, kellega te sel turniiril kohtute?

Pärnuga on meil mäng homme, seega nende kohta me ei oska hetkel suurt midagi öelda. Tartuga pidasime oma avakohtumise, mäng oli väga võituslik. Ma tean, et tegemist on eelmise hooaja Balti meistriga ja et neil on kaks põhimeest (Rait Rikberg ja Kert Toobal) puudu. Nad mängisid hästi ja seda tegime ka meie, sest me ju võitsime. Olime kõigis kolmes geimis keskendunud ja see ehk ka meile võidu tõi.

Mida sa ütleksid oma võistkonna kohta?

Meil on väga noor võistkond, kuid me tahame võita absoluutselt igat mängu. Me oleme võitlejad, vähemalt minu arvates. Samuti on meil väga head treenerid (Alessandro Piroli ja Andres Toobal). Tahame võidelda kõige kirkamate medalite eest.

Ja ütle mõni sõna ka sinu otsese konkurendi Timo Lõhmuse kohta.

(Naerab.) Timooooo…..Ta on väga tore kutt. Vähe sellest, et me oleme meeskonnakaaslased, me jagame ka tuba võistlustel. Ta on väga talendikas. Seda näitab ka see, et suvel mängis ta rannavõrkpalli ja tegi seda väga edukalt. Ta on küll natukene lühem kui mina, kuid ta korvab oma pikkuse meeletu hüppevõimega. Samuti on ta väga atleetlik.

Oled nüüd mõnda aega Eestis olnud. Mida sa Eestist, kui riigist arvad?

Ma väga palju ei oska teie riigi kohta öelda, sest ma pole siin saanud palju ringi liikuda, kuid Tallinn on väga mõnus kohake. Enne siia tulemist ma ei osanud Eestist isegi midagi ette kujutada. Ma olen pärit Tšehhist ja paljud inimesed ei tea, milline Eesti on. Paljude (tšehhide) arvamus on see, et Eesti sarnaneb Venemaaga, kuid mulle siin meeldib. Ma küsisin mõne inimese käest, et milline on siin talv. Ma ise olen harjunud, et talvel üle 10 miinuskraadi ei lähe. Mulle öeldi, et eelmine talv oli soe ja külma oli maksimaalselt -20 kraadi. Ma tegin imestusest suured silmad, sest seda on tõesti palju, kuid ma ootan uut hooaega suure huviga!

Miks sa otsustasid Eestisse mängima tulla?

Meie peatreener Alessandro helistas mulle ja küsis, kas ma sooviksin tulla. Eelmine hooaeg oli mul klubiga palju probleeme, kuid ma ei sooviks nendest rääkida. Liiga pikaks läheks intervjuu. Nii palju saan öelda, et Itaalias ei antud mulle palju võimalusi enda näitamiseks. Mul oli nendega küll aasta jagu lepingut jäänud, kuid otsustasin siia tulla.

Kui palju sa üldse tead Eesti võrkpallist?

Kui päris aus olla, siis suurt mitte midagi. Ma olen mänginud noorteklassis Eesti koondise vastu, kuid see oli ammu. Seda ma tean, et üks eestlane, temporündaja Henri Treial, mängis Tšehhis. Ta oli väga hea – atleetlik ja paindlik. Ma olen kuulnud, et Eestis on head mängijad ja et siin on hea liiga. Samuti on öeldud, et siin on hea elada ja võrkpall on au sees. Hetkel ma rohkemat ei oska öelda, sest ma olen siin veel nii vähe olnud.

Ning lõpetuseks: mis on sinu isiklikud eesmärgid uue hooaja eel ja üleüldse võrkpallurina?

Ma tahan olla igal pool esimene – nii platsil kui ka turniiritabelis. Ma loodan, et kõigil on selline eesmärk. Kuigi me oleme noored, siis see ei tähenda seda, et me poleks tugevad. Nagu ma enne ütlesin – me oleme võitlejad! (Naerab.) Kui üleüldiselt rääkida, siis ma soovin saada maailma parimaks võrkpalluriks.

scroll to top