fbpx
Close

INTERVJUU | Üleplatsimees Raadik: olin täielikus augus ja korraldasin jutuajamise Gianniga

Andrus Raadik. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti koondise resultatiivseimaks kerkis tänases Euroopa Kuldliiga 3:2 võidumängus Hollandi üle meeskonna kapten Andrus Raadik, kes tõi üleplatsimehena suisa 22 punkti (+14).

32-aastane nurgaründaja andis pärast mängu Võrkpall24.ee’le ausa intervjuu, kus rääkis nii tänasest võidust, enda hetkeseisust kui ka talendikast Märt Tammearust.

Andrus, see võit Hollandi üle jääb koondislastele vist pikemaks ajaks meelde?

(Muigab.) Kindlasti. Eriti veel 3:2 võit ja sellise meeskonna üle. Täna õnnestus kogu meeskonnal see asi. Me ei unusta seda mängu ilmselt niipea.

Mis kahe esimesega mänguga võrreldes muutus, et täna oma parimat võrkpalli lõpuks näidata suutsite?

Hakkasime kinni pidama asjadest, mida treener nõuab. Jah, oleme küll kuu aega trenni teinud, aga seda on veel üsna vähe, kuna uusi mehi on palju. Meie koondise põhikoosseisul on ju tegelikult läinud umbes viis aastat, et meeskonna mäng kõrgele tasemele viia. Täna töötas ka see emotsioon ja kodupublik. Oma rahva ees ei saagi teistmoodi mängida. Oli tõesti super. Suur tänu publikule!

Märgilise tähtsusega oli võit just seetõttu, kuna meie mängisime oma n-ö B-koosseisuga, aga teisel pool võrku oli sisuliselt Hollandi A-koondis, kes tuli mullu MM-il üheksandaks.

Jaa, muidugi. Vaata, mis liigades nende mehed mängivad! (Muigab.) Meil on siin Soome liigas kinga saanud mehed, aga neil tõeliste tippliigade mängijad. Mul on ülihea meel koondise üle.

Keda sa täna välja tahaksid tuua?

Kogu meeskonda! See vaim väljakul ja positiivsus. Üksteise toetamine on oluline. Esimeses kahes mängus hakati välja ütlema, kui tõste oli näiteks kehv. Seda öeldi nii, et tehti nägusid. Minu jaoks ei ole taoline käitumine aktsepteeritav. Täna toetasid kõik üksteist.

Te olite täna nagu Liverpooli jalgpalliklubi lõppenud hooajal – mängisite meeletu emotsiooniga.

Meil oli publiku näol täna ka seitsmes mängija väljakul. See annab nii palju juurde… Uskumatu!

Kas tänase punktisaldo põhjal võib öelda, et Andrus Raadik hakkab oma endist vormi vaikselt taastama?

Jah. Ütlen ausalt: olen paar nädalat olnud väga sügavas augus. Täna oli mul ka väike jutuajamine Gianniga (Gheorghe Cretu). Ma ise kutsusin ta välja, sest oli vaja rääkida pea selgemaks. Tahtsin teada, mida täpselt tema nõuab ja mis seis minul on. Mu eneseusk oli kadunud. Ta ütles väga häid asju ja tõi mind maa peale tagasi.

Ega ma ise ju endale aru anna, et viis nädalat jäi võrkpallis vahele. Lisaks oli enne seda vigastus. Ma tahan anda endast alati maksimumi juba esimesest päevast, kuigi võiks võtta rahulikumalt.

Tulles tagasi tänase juurde: polnud vist paha mäng, millega kapteniperiood koondises selleks korraks lõpetada?

Jah, pean vist Kerdile viskama paela. Teen seda uhkusega.

Kui suur on sinu tahtmine jätkata Eesti koondise põhikoosseisus mängimist ka siis, kui Robert Täht on nurgaründaja positsioonil tagasi ja ülejäänud mehed peavad hakkama võitlema teise koha nimel?

Ma arvan, et tahtmine on kõigil. Aga mul pole ka selle vastu midagi, kui ma pingil olen. See pole mingi probleem. Ma võitlen koha eest väljakul, kuid teen seda sõbralikult.

Kes noortest koondislastest on end parimast küljest näidanud?

Märt Tammearu. Ta on päris hea. Üllatav. Ta on ju alles 18-aastane.

Parem kui Raadik 18-aastasena?

(Puhkeb naerma.) Oi, nalja teed või! Muidugi. Ma ei hakka sellest ajast rääkimagi. Ta on väga osav. Tal on need rannavolle löögid, kuulab treenerit. Loomulikult teeb ta veel vigu, aga temast tuleb kindlasti hea mängija, ükskõik, kas temast saab lõpuks rannavõrkpallur või saalivõrkpallur.

 

scroll to top