fbpx
Close

INTERVJUU | Uue ametiga tutvust tegev Naaber sai suvel pakkumise Euroopa tippliiga klubilt

Mart Naaber (vasakul). | Foto: volley.ee

Tartu Bigbanki võrkpalliklubi 25-aastane temporündaja Mart Naaber on algaval hooajal seotud meelisalaga veelgi tihedamalt kui varem, sest mängimise kõrvalt hakkab ta nüüdsest ka harrastajaid juhendama.

212-sentimeetrisest mängumehest, kes jõudis ala juurde tänu Oliver Lüütsepale 17-aastasena (!), on saanud omamoodi fenomen Eesti võrkpallis. Kuulub ju keskblokeerija juba mitu aastat ka Eesti koondislaste hulka.

Võrkpall24 võttis Naabriga ühendust, et nii oldut meenutada kui ka tulevikule otsa vaadata.

Mart, esmalt, pääsesid ka lõppenud suvel Eesti koondisega koos treenima. Ole hea, räägi, kuidas see sulle mõjus?

See annab ikka tohutult juurde, kui saab endast parematega koos nii pikalt treenida. Lisaks on kõik väga abivalmid. Tahaksin Andri Aganitsa väga kiita, ta aitab ja õpetab mind alati. Ta on minust küll noorem, aga oluliselt kogenum. Näiteks tänavu tuli ta juba esimesse trenni ja kohe ütles, et mu käed jäävad blokis liiga kaugele võrgust.

Kas Meelis Kivisilla roll Tartus on midagi sarnast?

Jah, ka tema on mulle suureks abiks.

Kumb on teist täna parem temporündaja?

(Muigab.) Ma tahaks loota, et oleme suhteliselt võrdsed. Kord on üks parem blokis, siis jälle teine. Samamoodi rünnakul. Meelise tugevused on kiirus ja mängulugemine, minul võib-olla löögikõrgus.

Kas Kevin Soo võistkonda naasmine tekitab sinu positsioonil ka tugeva konkurentsi?

Eks ta kindlasti üritab end väljakule pressida. Läheb kõvaks võitluseks. Lisaks on ju meeskonnas noor Alex Saaremaa, kes tahaks mängu pääseda. Ta on näidanud end treeningutel küll heast küljest, ent Balti liiga tasemel mängimiseks jääb veidi veel puudu.

Kuidas esimesed koostöönädalad Tartu uue sidemängija Dmitri Šlominiga on sujunud?

Siiani väga hästi. Treeningute põhjal ütleksin isegi, et üllatavalt hea klapp on tekkinud. Talle meeldib temposid kasutada ja ta teeb seda ka julgelt. Ka teine sidemängija (Maksim) Ševtšenko läheb päev päevalt paremaks. Eks tal võtab veel veidi aega, kuni harjub meistriliiga kõrguste ja kiirustega. Vahe esiliigaga on siiski päris suur.

Mart Naaber Euroopa liiga võidukarikaga. | Foto: volley.ee

Andrei Ojamets sobib sulle treenerina samuti?

Jah, treener on treener. Nii kaua, kui omavahel hästi läbi saame, on kõik OK.

Mis on täna sinu suurim tugevus ja nõrkus võrkpallurina?

Tugevus on ilmselt löögikõrgus. Kui sidemängija julgeb tõsta kõrgele, võin olla kasulik. Aga nõrkusi on kindlasti kaks – nii serv kui blokk. Servijoone taga olen liiga ebastabiilne. Blokis on aga väga raske areneda, sest selleks pean mängu paremini lugema hakkama. Alustasin võrkpalli mängimist väga hilja ja arenguruumi on seetõttu veel väga palju.

Kuidas tervis 212-sentimeetrisel mängumehel vastu peab?

Siiani on korras olnud. Väiksemaid vigastusi on ikka olnud, näiteks mullu ei lasknud reiepealsed korralikult kükki teha. Midagi hullemat pole olnud ja loodame, et ei teki ka.

Kui palju sa täna veel välismaale siirdumisest mõtled?

Ikka tahaksin minna! Ehk tekib järgmisel suvel võimalus.

Olid küll lepinguga seotud, aga kas ja kui palju sinu vastu lõppenud suvel huvi tunti?

Mõnest klubist ikka tunti, aga lepingu tõttu oli see asi keeruline. Üks pakkumine tuli isegi Prantsusmaa kõrgliigaklubilt, kes soovis mind meeskonna kolmandaks temporündajaks palgata. See oleks hea võimalus juba kasvõi trennikvaliteedi tõttu olnud. Eks see jäi natuke kripeldama, et võimalust ei saanud ära kasutada.

Millise mulje sulle Tartu tänavune komplekteeritavus jätab? Kas meeskond on parem kui mullu?

Ei oskagi veel öelda, sest ühtegi mängu pole me veel mänginud. Ma ei ütleks, et meeskond on tugevam, pigem sarnasel tasemel eelmise hooajaga.

Meie probleem on olnud eelmistel aastatel see, et hooaja otsustavas faasis on üks põhimees saanud vigastada (tunamullu Bradley Gunter ja mullu Samuel Walker). Meil oleks aeg nüüd mõni tiitel võita. Ent kindlasti pole see lihtne, sest Pärnu ja Saaremaa paistavad head, samuti on Tallinna Selveril ja Rakverel löögijõudu.

Lõpetuseks, Tartu linna peal käivad jutud, et sa oled tasapisi ka treeneriametiga tutvust tegemas?

(Muigab.) Jah, hakkan Tartu Ülikooli harrastusvõrkpalluritele trenne andma. (Tartu Bigbanki mänedžer) Hendrik Rikand ütles, et otsitakse treenerit ja ma mõtlesin, et oleks tore ka natuke midagi muud peale mängimise teha. Aga eks vaatame, mis esimeses trennis saama hakkab.

scroll to top