fbpx
Close

INTERVJUU | Vassiljev plaanib muudatusi: pean olema seetõttu valmis tasemes järgi andma

Rainer Vassiljev. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Teist hooaega Poola kõrgliigaklubi Lubini Cuprumis brasiillase Marcelo Fronckowiaki kõrval abitreeneri ametit pidava Rainer Vassiljevi soov on uuel hooajal peatreenerina tööd leida, olgugi et selleks tuleb ilmselt teha meeskonna taseme osas samm või paar tagasi.

Eestlase koduklubi peab parasjagu maailma ühes tugevamas liigas armutut võitlust pääsu eest kaheksa parema sekka ehk play off´i. Kui neli esimest meeskonda on edasipääsu juba taganud, siis neljale viimasele kohale on tänaseni lausa üheksa pretendenti (vaata tabelit siit). Milliseid võimalusi rakverlane ise edasipääsuks näeb, kas ja millal näeme teda Poola liigas peatreenerina ning kas soov Eesti koondise abitreenerina jätkata on alles, seda kõike uuris temalt Võrkpall24.

Kas Cuprumi unistus play-off’ist elab veel või on neljapunktiline vahe kaheksanda meeskonnaga viis mängu enne põhiturniiri lõppu liiga suur?

Põhimõtteliselt on kõik ju veel võimalik. Vahed on üliväikesed. Viie punkti sees on kohad 7. – 13., seal võib kõike juhtuda. Tabeli neli esimest võistkonda on eest ära, alates viiendast kohast on aga väga tihe. Hooaja vältel on igasuguseid võitmisi ette tulnud. Meil on jäänud selle esimese nelikuga pidada ainult üks mäng, ülejäänud on tagumise otsa võistkonnad. Päris palju on see play-off´i koht meie endi kätes.

Kas tunned end teisel hooajal Poolas ja sealses liigas juba koduselt?

Kindlasti on teine hooaeg esimesest lihtsam. Omajagu mängijaid on juba läbi töötatud ja liiga tuttavaks saanud. Kõik mängud, käigud, saalid ja logistika on nüüdseks teada.

Kui palju ja milles oled isiklikult iseäranis arenenud?

Iga aastaga toimub areng. Mäng kui selline on kogu aeg muutumises olnud. Ka sel hooajal on siinses liigas teatud tendentse selgelt märgata olnud. Poola liiga suur eelis ongi, et saan olla just praegu nende liikumiste ja muutumiste juures, mis toimuvad esmalt siin ja hiljem jõuavad mujale. Ütleme nii, et Poola liiga on suunaandja teistele.

Lubini peatreener  Marcelo Fronckowiak on Brasiila koondise abitreener ja väga nimekas juhendaja.  Mida oled tema kõrvalt õppinud?

Igalt peatreenerilt on midagi kõrva taha panna. Tegemist on täiesti teistsuguse treeneriga, hoopis erineva võrkpallikultuuriga. Brasiilias on palju sellist, millega meie, eurooplased, pole harjunud. Kindlasti leian endale tulevikuks kasulikku, mida kaasa võtta ja lisada oma võrkpallitegevustesse.

Kuidas saad peatreeneriga läbi ja milline on su roll meeskonnas?

Suhe on hea, muidu poleks teiseks hooajaks jäänud.  See on kindlasti üks põhjuseid minu siiajäämisele. Lisaks muidugi teadmine, et peatreener usaldab mind ja annab päris palju vabadust.  Ta laseb teha nii, nagu mina arvan ja tahan, ei sekku minu ülesannetesse. Minu peamine roll on siin kõik see, mis puudutab servi vastuvõttu. Nii trennid, taktika kui ka videod. Kõik need on enne mängu ning ka mängu ajal minu kontrollida. See roll oli ka eelmine aasta sama.

Kas ühel eestlasel võiks olla tulevikus võimalik ülitugevas Poola liigas peatreeneriks kerkida?

Kui olla realist, siis see on ülimalt raske. Tegemist on siiski maailma tippliigaga. See aasta on antud palju usalduskrediiti kohalikele, kõik välismaalastest treenerid on maailma mõistes väga korralikud tegijad. See on keerukuse üks pool. Teine tegur, et siin on ka tippmänedžerid, kes oma soovitustega klubide uste taga käivad. On see siis mängijate või treenerite pärast. Aga nagu öeldakse: never say never. Eks seda kõike tulevik näitab.

On Poola peatreeneriks tõusmine siiski su eesmärk või tuleks esialgu seda ametit kusagil mujal proovida?

Olles siin kaks hooaega abitreener olnud, siis jah: olen seadnud endale sihiks olla järgmisel hooajal kusagil peatreener (Vassiljev on olnud varasemalt peatreener Tartus, Rakveres, Tallinna Selveris ja Šveitsi liigas Schönenwerdis – toim). Kus täpselt, eks ole näha. See tähendab, et pean olema kindlasti valmis võrkpallitasemes järgi andma. Olen realist ja saan sellest täie tõsidusega aru. See on ainuke variant jätkata tulevikus peatreenerina. Et siia liigasse peatreeneriks saada… Pole ju vanust ka veel nii palju (Vassiljev on 36-aastane – toim) kui siin teistel on. Keeruline.

Kas sa Eesti koondise uue peatreeneri Cedric Enardiga oled rääkinud ja kui suur on tõenäosus, et jätkad koondise abitreenerina?

Jah, olen põgusalt vestelnud, aga mis edasi saama hakkab, on veel lahtine. Lähitulevikus saab kõik selgeks.

Sinul on soov ja tahe olemas?

Mina olen igal juhul Eesti võrkpalli patrioot. Kui Eestil peaks mind vaja minema, olen igal juhul valmis.

Kas arvad, et sel suvel plaanitakse tuua kõik paremad mehed koondisse või pigem mitte?

Sellele on antud positsioonilt väga keeruline vastata. See sõltub puhtalt uue peatreeneri nägemusest. Tema tulebki oma mõtetega. Üldsusel ei ole vaja enam väga kaua oodata. Tavapäraselt mai alguses koondis koguneb. Natuke kannatust ja küll need uudised ka õige pea tulema hakkavad.

scroll to top