fbpx
Close

INTERVJUU | Viimasel hetkel mängu ärajäämisest kuulnud Täht: see on ajuvaba

Robert Täht (nr 24) ja Timo Tammemaa (kõhuga) ning Rzeszowi Asseco Resovia. | Foto: klubi koduleht

Eesti võrkpallikoondislaste Robert Tähe ja Timo Tammemaa koduklubi Rzeszowi Asseco Resovia on alustanud tänavust hooaega Poola kõrgliigas kenasti, kui viiest mängust on võidetud neli ja tabelis asutakse üheksa punktiga kolmandal kohal.

Paraku on meie meeste hooaeg teadmata ajaks pausile pandud. Nimelt pidi Resovia kaks päeva tagasi võõrustama Gdanskit, kuid tund enne avavilet andis eestlaste koduklubi teada, et kohtumist ei toimu, kuna mõnel kodumeeskonna mängijal avastati haigussümptomid ja meeskond pandi karantiini. Tänaseks on selgunud, et neli võistkonnaliiget andsid positiivse koroonatesti. Samuti tühistati 25. oktoobril toimuma pidanud mäng Bedziniga.

Võrkpall24 võttis reede pärastlõunal viimasel neljal aastal Eesti parimaks meesvõrkpalluriks valitud Tähega ühendust, et uurida klubi seisu, peatreeneri ning Tammemaa ja tema enda kohta.

Robert, tahaksin alustuseks küsida, et kuidas läheb? Viimaste uudiste valguses paistab, et vist mitte kõige paremini?

Loomulikult võiks paremini minna, aga eks see (koroona) igasse klubisse varem või hiljem sisse tuleb. Nüüd on jäänud Poolas alles veel kolm võistkonda, keda koroona puutunud pole. (Muigab.) Jäime selles arvestuses napilt esikolmikust välja.

Kuidas sinul ja Timol tervisega lood on?

Minu tervis on korras. Sümptomeid pole olnud ja testima lähen kuue päeva pärast. Kui test on negatiivne, siis saan eluga edasi minna. Ei oskagi öelda, kas parim variant oleks see kohe läbi põdeda või mitte. Timo seisuga ma hetkel kursis pole.

Oskad sa öelda, millal Resovia jaoks võiksid mängud jätkuda?

Meil võistkonnasiseselt on esialgsed testide tulemused teada, aga see info jääb klubi sisse ja meediasse me seda jagada ei tohi. Fakt on see, et koroona on meil sees. Kui enamustel meestel on testitulemused negatiivsed, siis võib-olla saame tervete meestega jätkata hooaega juba järgmisel nädalal, aga midagi kindlat pole. Liiga poolt on mingisugused regulatsioonid tehtud, et kui meeskonnas on vähemalt seitse tervet meest, kelle seas on ka sidemängija, siis klubi on kohustatud edasi mängima. See oleks natuke naljakas ja tõmbaks kindlasti liigataset alla. Segased ajad.

Seega hetkel ei toimu ka ühiseid treeninguid?

Jah, nii on. Õnneks on mu naabriks võistkonnakaaslane, kellega koos saame end natukenegi liigutada. Nõme on see, et kui ise oled ilma sümptomiteta ja negatiivne, tuleb ikkagi kodus lukus istuda. Me ei tohi isegi toidupoodi minna. Klubi poolt on saadetud mingid programmid ja saame päevase söögivaru koju tellida. Vana “hea” tuttav tunne on tagasi – Itaalias olin pikalt karantiinis, Eestis sain olla ja nüüd ka siin. Kuigi olen karantiinis juba korduvalt olnud, siis esimene mulje oli ikkagi uus ja huvitav. Nüüd hakkab kopp ette saama. Tuleb lihtsalt ära kannatada.

Kas sa seda ei karda, et hooaeg pannakse pausile või sootuks lõpetatakse ära, nagu juhtus eelmisel hooajal?

Ma usun, et seda ei juhtu. Sel juhul oleks mõistlikum korraldada väiksemad “mullid”. Selline asi, nagu meil Gdanskiga oli, et kütad end mänguks üles ja siis tullakse 50 minutit enne mängu algust riietusruumi ja öeldakse, et mäng jääb ära, on ajuvaba. Ja see polnud esmakordne juhus.

Kui nüüd koroona välja jätta, siis kas võib öelda, et hooaja algus on olnud igal juhul parem kui mullu Perugias?

Itaalias võitsime Perugiaga kohe alguses superkarika, kuid liigas esimesed mängud polnud just kõige ilusamad. Resovia hooaja algus on kindlasti viimase nelja hooaja tugevaim. Klubi president tõi mingid numbrid välja, et mõne kohtumise oleksime võinud kindlamalt võita, aga meie eesmärk on võtta igast mängust võimalikult palju punkte ja tänu sellele kasvatada enesekindlust.

Esimesest viiest matšist suisa kolm on läinud viiendasse geimi. Kas meeskonna koostöö pole veel nii hea kui võiks?

Kuna võrreldes eelmise hooajaga vahetati sisuliselt kõik mängijad välja, siis ilmselgelt on esimesed mängud rabedad. Üks põhjus on kindlasti ka see, et meil pole välja kujunenud kindlat põhikoosseisu. Mõnes mõttes on hea, aga samas see pärsib meie mängu voolavust. Teed paar viga ja tuleb asemele uus mees, mis võib ka pisut meie mängupilti lõhkuda. See oleks küll ennenägematu, aga tahaks loota, et meil on 14 võrdsel tasemel meest, mis võiks saada meie tugevuseks, mitte nõrkuseks. Viimased aastad on see Resovial pigem nõrkuseks olnud, aga kui me suudame olla positiivsed ning füüsiliselt ja vaimselt tugevad, siis ma ei näe põhjust, miks see ei võiks olla meie tugevuseks.

Mida esimesed nädalad on näidanud? Kas olete tiitlipretendendid või pigem võiks nimetada medalipretendendiks?

Väga raske öelda. Kuna klubi on olnud eelnevatel aastatel tugevas mõõnas, siis selle tõttu on seatud tagasihoidlikumad eesmärgid. Meie esitused lähevad järk-järgult paremaks ja meil on kvaliteeti. Nüüd hakkas koroona ka veel möllama ja pole üldse kindel, kuidas edasi mängitakse. Praegu on liigas juba liiga palju mänge ära jäetud ja oleme ettevaatlikud. Kvaliteedi poolest võiksime kindlasti olla medalipretendendid ja treener on välja öelnud, et tema ei taha vähemaga leppida.

Kas naudid nüüd võrkpalli rohkem, kuna pääsed võrreldes eelmise hooajaga tihedamini väljakule?

Ma ei tulnud siia eesmärgiga olla varumees, mis ma paraku hetkel aga ikkagi olen olnud. Samas Gdanski vastu ma oleks ilmselt alustanud põhikoosseisus. Üldiselt saame algkuuiku teada vahetult enne mängu algust. Peatreener teeb otsuse selle järgi, kes on parasjagu paremas vormis. Paaril mehel on võib-olla natukene rohkem krediiti, aga platsile kedagi naelutatud pole.

Võib eeldada, et konkurents sinu ametikohale ehk nurgaründaja positsioonile on tugev?

Jaa, väga kõva. Mina, Nicolas (Szerszen) ja Klemen (Cebulj) oleme kolmekesi sarnase mängustiiliga. Neljas mees Rafal Buszek on rohkem kaitsvam mängija. Treeneril on vangerdamisruumi küll.

Kas tunned, et oled hetkel tasemele vastavalt mänguaega saanud?

Alati tahaks rohkem mängida, aga peatreener näitas usaldust, kui hooaja esimeses kohtumises mind algkoosseisu pani. Kahjuks selles mängus lagunesime terve võistkonnana kohe alguses. Alates sellest matšist jäi minul platsile saamise krediiti vähemaks. Tuleb koht algkoosseisus tagasi võidelda.

Kuidas enda vormi hetkel hindad?

Füüsiliselt on päris hea. Suudan aastaringselt end küllaltki tugevas vormis hoida. Mängutarkust ja kogemust on aastatega kindlasti juurde tulnud. Vaimselt peab kõigega toime tulema. Ühte mängu alustad ja järgmises ei pruugi üldse platsile saada. Samuti ei saanud suvel mängida ja ka eelmine hooaeg ei kogunenud mänguminuteid palju. Tuleb olla kannatlik ja rütm leida.

Oled nüüd pikemalt Resovias viibinud. Kuidas sa itaallasest peatreeneri Alberto Giuliani tööga seni rahule oled jäänud?

Mulle ta meeldib. Ta on tark treener ja ta oskab õigel ajal vajutada õigeid nuppe. Kui ta teeb kõva häält, siis mitte selleks, et meestel halba enesetunnet tekitada, vaid et mängijast viimast kätte saada. Ta teab, mida mingitelt mängijatelt oodata võib ja iseloomu poolest meenutab ta palju Gheorghe Cretut.

Seega mänguaja pärast pole sinul tõsiseid jutuajamisi temaga olnud nagu eelmisel hooajal Perugias Vital Heyneniga?

Ei ole. Giuliani ei näe mind lihtsalt varumehena või kellelegi puhkuseandjana, vaid meeskonna ühe olulise lülina. Tuleb ise mees olla ja oma võimalused ära kasutada.

Milline on meeskonna sisekliima?

Sisekliima on meeskonnas väga hea. Ühtegi ussi meil sees pole, vähemalt seni pole sellist muljet jäänud.

Viimati Poola liigas mängides esindasid kolm hooaega Lubini võistkonda, kus väljaspool saali polnud suurt midagi teha, kuna tegemist on tööstuslinnaga. Kas selles osas on Rzeszowis parem elada?

Siin leiaks tegevust küll, aga kuna praegu seab koroona kõvasti piiranguid, siis linnas ringi liikuda ei saa. Aga siin on küll kohti, mida külastada ja kus ringi käia.

Võib eeldada, et kohtumised Lubiniga on sinu jaoks pisut erilisemad?

Jah, kindlasti. Eriti just need kohtumised, mis saavad olema Lubinis. Kuna ka neil on võistkond palju muutunud, siis meie kodusaalis mängides see mingeid erilisi emotsioone ei tekita, aga nende saalis küll.

Ning lõpetuseks: kuidas sa Timo mänguvormi hindad?

Timo võitleb sarnaselt minule koha eest päikese all. Mänguliselt on ta väga hea, aga temporündajatel on samuti väga kõva konkurents.

scroll to top