INTERVJUU | Voogel viiendast poolfinaalist: meil on super hoog sees, aga peame suutma rahulikult hingata

Richard Voogel (9). | Foto: Aivar Kütt/Pärnu Võrkpalliklubi

Laupäeva õhtul peeti Pärnus suurekaaluline Credit24 Eesti meistrivõistluste neljas poolfinaalkohtumine TalTechi ja Pärnu Võrkpalliklubi vahel. Emotsionaalse ja ülipõneva 3:2 (25:13, 23:25, 25:18, 23:25, 15:13) võiduga viigistas Pärnu Võrkpalliklubi seeria üldseisu 2:2-le, jättes finaalipääseja viienda kohtumise otsustada.

Võrkpall24 võttis telefoni teel ühendust Pärnu trilleris olulisel hetkel vette visatud sidemängija Richard Voogeliga. Hooaja vältel mitmel korral “tuletõrjujana” väljakule saadetud 20-aastane Voogel tõi pikalt kaotusseisus olnud Pärnu meestele rahu, mida tema sõnul meestel pingelistel hetkedel ka edaspidi rohkem vaja läheks. Juttu tuli ka noore pärnaka ametikaaslasest Jo Mauriciost, neljanda geimi viimasest punktist ja kolmapäevase viienda poolfinaali märksõnadest.

Richard Voogel, said eile kanda väga pingelise ja huvitava mängu olulisematel hetkedel Pärnu sidemängija rolli. Mis emotsioonid sul sellistel hetkedel vahetusest sekkudes tekivad?

Eile läksin ma mängu suhteliselt enesekindlalt. Seda sellepärast, et kui mängu sisse läksin, siis oli väljakumängijatel pinge peal. Olime neljandas geimis pikalt taga (Voogel sekkus seisul 10:18 – toim.). Raske oli, aga tulime halvast seisust välja.

Ma arvan, et suutsin meeskonna maha rahustada. Tulingi platsile avatud meelega ja suutsin mängijatele enesekindluse tagasi tuua. Selle jaoks pidingi ise rahulik olema – teadsin, mida ma teen ja mis on mu ülesanne. Hea tunne oli! (Naerab.)

Tõid lühikese mänguajaga lisaks sidemängijatööle ka 3 punkti, neist üks oli ässpalling ja kaks punkti lisasid blokis. Üldse tegi Pärnu blokeerimisel fantastilist tööd. Kas asi oli vastaste ründajates või tegite te ise midagi eriliselt hästi?

Viimastel mängudel ongi meil õnneks väga head blokid olnud. Oleme trennis ise selle kallal vaeva näinud ja harjutanud palju ka üks ühele blokki, mida eilses mängus tuli mitmeid. Kogu meeskonnaga rõhume palju sellele, et meil oleks korrektne blokk. Meil on tugevad tempomängijad ja nurgad ka väga pikad – nad saavad käed korralikult blokis üle viia ja palli tagasi väljakule suunata.

Mille taha jäid sinu hinnangul eile kaks nappi geimikaotust? Te ise võitsite geime üpris pika edumaaga, aga kas kaks TalTechile läinud geimi oleksite ehk võinud enda poolele kallutada ja isegi kiiremini mänguvõidu koju tuua?

Ikka oleks pidanud. Eks ikka tekivad mängus momendid, kus endal lihtsalt ei hakkagi mäng tulema ja vastasel kõik õnnestub. Sellistel hetkedel oleks vaja lihtsalt paar sügavat hingetõmmet teha ja pingevabalt mängida, et asjad sujuvalt edasi läheksid. Kui mängu nautida, tulevad alati tegemised kõige paremini välja.

Kuidas sa neljanda geimi viimast punkti kommenteerid? Kordus näitas samuti, et Matej Šmidl astus rünnakul joonele, samuti oli rünnak ise väga audi ja joone vahepeal. Mis oli Pärnu meeskonna reaktsioon peale seda, kui selline otsus mängu viiendasse geimi viis?

Eks me kõik olime ikka viha täis, sest see oli kohtunike viga. Tegelikult ei saa kohtunikke ka süüdistada – terve mäng vilistati ju väga hästi. Lihtsalt kurb, et sellel hetkel üle joone astumist ei vaadatud. See, kas pall oli audis… Oli tõesti väga tugev löök, mida on raske jälgida. Aga seda joonele astumist oleks võinud näha.

Aga meid see otseselt ei mõjutanud. Ikka juhtub selliseid asju. See polnud ka meie jaoks esimene kord – suudame sellest välja tulla küll.

Kuidas sul hooaeg brasiillasest sidemängija Jo Maruricioga suheldes, treenides ja mängides kulgenud on? Oled sa temalt midagi uut õppinud või millisel viisil on ta sind mõjutanud?

Meil on Joga suurepärane klapp. Me aitame alati üksteist ja oleme tõesti väga head sõbrad. Kui kummalgi meist on halb päev, siis aitame üksteist, et vähemalt tuju oleks hea. Sellist klappi pole mul varem olnud ja see on päris vägev. Kommenteerime üksteise tõsteid ja mõtleme, kuidas saaks paremini teha. Tahame koos paremaks saada ja see on äge!

Mis on kolmapäevases viiendas poolfinaalis märksõnadeks? Olete praegu Pärnuga saanud kaks võitu järjest ja ilmselgelt heas hoos, samas toimub otsustav mäng ikkagi võõrsil.

Ma arvan, et me peame lihtsalt rahulikult oma mängu mängima ja seda nautima. Viimase kahe võidetud mängu eel oli juba trennides näha, et mängijad on rahulikud, nad naudivad ja soovivad koos võita. Praegu on meil väga ühtne tiim ja super hoog on sees.

Usun, et võtame kolmapäeval mängu ära! Loodan vaid, et sellistel momentidel, nagu eile teise ja neljanda geimi lõpus, suudame rahulikult hingata ja lihtsalt oma oskustega geimilõpu ära võita.

Seeria viimane kohtumine leiab aset kolmapäeval, 23. märtsil kell 19 TalTechi spordihoones. Otsepilti näitavad Duo5 ja Postimees Sport.