Ioannis Kalmazidis: mulle tõesti väga meeldib Saaremaal, aga minu tuleviku siin määravad mitmed faktorid

Ioannis Kalmazidis eurosarjas meeskonda juhendamas. | Foto: Irina Mägi/Saaremaa VK

Saaremaa Võrkpalliklubi euroteekonna lõpetas tänavu Itaalia tipp Milano Powervolley, kes alistas Eesti klubi kahes Kuressaares peetud kohtumises 3:0 ja 3:1.

Saaremaa meeskonna peatreener Ioannis Kalmazidis andis pärast mängu Võrkpall24’le põgusa intervjuu, kus rääkis nii möödunust kui ka ees ootavast. Kreeklase näoilmest ja mängijate suhtumisest võib välja lugeda, et lisaks uuele treenerile on meeskond leidnud ka uue hingamise.

Ioannis, kas pärast tänast mängu ja geimivõitu võite öelda, et jääte nende kahe päevaga rahule?

(Muigab.) Treener ei saa kunagi rahulolu tunda. Aga ma pean ka realistiks jääma, tegime ilusa soorituse, mängisime eile kahes ja pooles geimis ning täna kahes geimis kõrgel tasemel võrkpalli. Milano-suguse meeskonna vastu sellest aga ei piisa. Nad on kõrgel tasemel keeruline vastane. Täna meeldis mulle see, et suutsime nad panna surve alla, võites esimese geimi. Teises geimis ei olnud nad samuti väga enesekindlad – hakkasid kohtunikega vaidlema jne. See on hea samm klubi ja meeskonna jaoks, aga peame kahe jalaga maa peale jääma ja keskenduma järgmistele asjadele. Jelgava tuleb meile vastu juba kahe päeva pärast ja finaalturniir järgmisel nädalal. Finaalturniirile mõeldes olid eurosarja mängud heaks ettevalmistuseks.

Öelge päris ausalt, mida te Daniel Macieli serviga olete teinud? Hooaja esimeses pooles oli ta selles elemendis äärmiselt ebakindel, nüüd lõi aga järjepanu häid pallinguid, muuhulgas neli ässa.

Oleme sellest temaga palju rääkinud ja trennis selle kallal ka tööd teinud. Nüüd läheb ta servima hirmuta. Tema serv oli eile ja täna väga hea.

Kui sa võrdled Eesti ja Kreeka võrkpalli, siis kas hakkab juba kerkima ka midagi esile, mida siin tehakse paremini?

See on raske küsimus. Muidugi meeldib mulle Eestis see, milline on Saaremaa klubi organisatoorne pool. Kõik on suurepäraselt korraldatud ja meeskonna ning ka fännide eest hoolitsetakse väga hästi. Selle eest tuleb suur aitäh öelda Hannesele (Sepp). Tal on visioon, ambitsioon ja palju energiat. Mulle tõesti väga meeldib siin klubis ja Eestis üldse, kuigi tean, et Saaremaa on Eestis ka organisatoorse poole osas esirinnas.

Täna on veel kaks kodust karikat välja mängimata, ent kas kaalud siia jäämist ka uueks hooajaks?

(Muheleb.) Sellest saab rääkida pärast käesoleva hooaja lõppu. Saan öelda, et olen senise ajaga väga rahul, aga tuleviku määravad mitmed faktorid.

Lõpetuseks, kas Credit24 Meistriliiga finaalturniiriks tuleb teie kodusaali veelgi rohkem publikut?

Ma usun, et siis tuleb täismaja (umbes 1600 inimest – toim.).

Kas panustate ka ise publikuarvu kasvu?

(Naerab.) Jah, plaanin ka oma perekonna siia tuua, aga ma pole kindel, kas nad just finaalturniiriks saabuvad. Ka Rootsist on Kuressaarde tulemas mõned mu sõbrad.