fbpx
Close

Iraanlasel jääb sõja tõttu Teppani ja Chizoba koduklubiga liitumata

Ali Shafiei oli möödunud suvel Rahvuste liigas Iraani põhimees. | Foto: FIVB

Ali Shafieist pidi saama uuel hooajal esimene Prantsusmaa kõrgliigas mängiv iraanlane, ent augusti lõpus selgus, et temporündaja ei liitugi Renee Teppani ja Chizoba Neves Atu uue koduklubi Stade Poitevin’i Poitiers’ga. Klubi presidendi Claude Berrard’i sõnul peatasid tehingu Iraani kõrgemaid võimud.

“Me saime ametliku kirja, mis ütles, et Shafiei ei tohi sõja tõttu Iraanist lahkuda,” rääkis Berrard La Nouvelle Republique’ile.

USA välisminister Mike Pompeo süüdistas juunis Omaani lahel kahe naftatankeri rünnakus Iraani ning pärast seda on kahe riigi suhted olnud varasemast veelgi pingelisemad. Nüüd on iraanlased just poliitika toonud ettekäändeks, et mängijat riigist mitte minema lasta.

“Ta sõlmis meiega lepingu,” jätkas Berrard, kes pöördus õigluse jalule seadmiseks FIVB poole. “Me nõuame nüüd kompensatsiooni. Jälgime teraselt, kas ta hakkabki mängima Iraanis või liitub mõne teise välisklubiga. Kui nii peaks juhtuma, siis hakkame võitlema. See olukord kahjustab meie olukorda, kuna tegu on väga hea mängijaga.”

27-aastane ja 198-sentimeetrine Shafiei on esindanud Iraani koondist 12 korral. Kogu senise karjääri on ta mänginud kodumaal.

scroll to top