fbpx
Close

Jade Šadeiko kerkis paarilisega kiiresti Oregoni parimaks, ent duo rõõm jäi üürikeseks

Jade Šadeiko. | Foto: Oregon/goducks.com

Sügisel Ameerika Ühendriikidesse Oregoni õppima ja võrkpalli mängima siirdunud Jade Šadeiko nautis esimesel ülikooliaastal peamiselt rannavollehooaega, mis jäi koroonaviiruse leviku tõttu paraku poolikuks.

“Nautisin väga rannahooaega – nii palju, kui meil seda oli. Bea’ga (Šadeiko paariline Bea Watton – toim.) klappis mäng kõige paremini ja olime mängijatena väga sarnased. Me olime esipaar esimesest turniirist alates, aga õnneks ei tähendanud see, et meie õlgadel oleks kõige raskem koorem olnud,” ütles 19-aastane Šadeiko intervjuus volley.ee’le.

“Ka rannavõrkpall on USA-s teistsugune kui Eestis. Rannatiim koosneb viiest paarist. Igal turniiril hakkavad kõik viis paari samal ajal mängima ja kokkuvõttes võidab see kool, kellel rohkem paare võidab. Nii et kokkuvõttes ei võida kunagi üks paar, vaid kogu tiim/kool. Kuna Oregonis on rannavolle väga uus ala, siis ei saa me veel suuri ennustusi teha, et kuidas meil hooaeg peaks minema, aga iga aastaga on näha arengut paremuse poole.”

“Hetkel ma ei oska tõesti veel öelda, kumma ala (ranna- või saalivõrkpall) ma lõpuks valin. Pigem arvan, et see selgub täitsa ülikooli viimasel aastal alles. Ülikooli eest mängin kindlasti mõlemat,” lisas hooaja esimeses pooles saalivõrkpallile keskendunud Šadeiko.

Loe kogu intervjuud siit.

scroll to top