fbpx
Close

Suur otsus: Jade Šadeiko siirdub USA-sse ja vahetab saalivõrkpalli rannavolle vastu

Jade Šadeiko. | Foto: ekraanitõmmis

Tartu Ülikool/Bigbanki naiskonna täna Balti liiga finaali tüürinud Jade Šadeiko on langetanud tuleviku osas tähtsa otsuse: eelolevast sügisest keskendub ta täielikult rannavõrkpallile.

18-aastane Šadeiko ei kuulunud Tartu naiskonna algkoosseisu, ent sekkus juba esimese geimi lõpus väljakule diagonaalründaja Ingris Suvi asemele. Olgugi et reeglina mängib 191-sentimeetrine Šadeiko nurgaründaja positsioonil, sobis diagonaalis tegutsemine talle kui valatult.

“Enamuse ajast olen ikkagi nurgas mänginud, aga praegu tõesti tundub, et diagonaalis sobib isegi paremini,” sõnas Šadeiko, kes realiseeris 38 tõstest suisa 22. Diagonaalründaja peab keskenduma teatavasti ründamisele, nurgaründaja roll on ka servi vastu võtta.

Tänaseks on ühtlasi selgeks saanud Šadeiko tulevik. Türilt tugevast kergejõustikuperest pärit neiu on otsustanud õpinguid jätkata USA-s, kus asub samaaegselt treenima rannavõrkpallurina.

“Mind on rand kuidagi alati rohkem kutsunud. Alati, kui rannahooaeg läheneb, ootan liivale pääsemist tohutult,” tunnistas Šadeiko, kes loodab sel alal jõuda maailma tippu.

Ent miks ikkagi rannavõrkpall? “Ma ei tea, aga võib-olla seepärast, et kuna tegelesin noorena individuaalalaga (Jade käis õdede eeskujul kergejõustikutrennis), siis äkki see sobib paremini, et ainult üks inimene on kõrval,” muigas tumedapäine Šadeiko.

Šadeiko asub õppima California osariiki, ent kooli nime ei tohi ta veel avalikustada. Samas ülikoolis on ka saalivõrkpallinaiskond, seega võib eestlanna soovi korral või vajadusel saalivõrkpalli juurde naasta.

“Minu ülikoolis on rannavõrkpalli treeningrühm, kus on umbes 14-15 tüdrukut. Teen nendega koos aastaringselt väljas liival trenni. Paarilise saan USA üliõpilasliiga mängudeks samuti sealt. Trennide põhjal vaadatakse, kes kokku sobivad kõige paremini,” selgitas Šadeiko. Tõsi, samaaegselt peab Šadeiko lootma, et ka Eestis sirguks mõni tugev naisrannavõrkpallur, sest tiitlivõistlustel mängitakse teatavasti vaid rahvuskaaslastega.

Pole aga sugugi välistatud, et Eesti koondise treenerid kutsuvad Šadeiko juba maikuus meie saalivõrkpalli rahvusnaiskonda. See, kas ja kui kaua saaks ta enne USA-sse siirdumist koondist aidata, selgub aja jooksul.

Loe ka: Marko Mett: usun, et Ojamets nõustub minuga – ootame Šadeikot koondisse juba sel suvel

scroll to top