fbpx
Close

Jade Šadeiko tegi USA-s omalaadses mängus debüüdi ja sai treenerilt kiita

Jade Šadeiko esmakordselt Oregoni värvides väljakul. | Foto: Oregoni võrkpallinaiskond

USA ülikoolide pingereas 11. kohal paiknev Oregon pidas Eugene’is oma koduareenil paarisajapealise kodupubliku ees treeningmängu, kus vastamisi olid võistkonna roheline ja kollane tiim. 

Eesti koondises tänavu tuleristsed saanud Jade Šadeiko kuulus rohelisse tiimi ja kogus 2:2 viigiga lõppenud kohtumises 11 punkti. Eestlanna lõpetas seejuures teise geimi eduka rünnakuga, nagu võib välja lugeda naiskonna kodulehelt. Artikli fotole tuginedes kasutas peatreener Matt Ulmer 191-sentimeetrist Šadeikot debüütmängus nurgaründaja positsioonil.

Kui pärast matši küsiti Ulmerilt, keda ta tahaks treeningmängus nimeliselt välja tuua, mainis ta just Šadeikot.

“Jade on olnud Ameerika Ühendriikides tänaseks vaid kümmekond päeva, kuid ta on selle aja jooksul juba kõvasti arenenud. Ta peab esmalt reisiväsimusest üle saama ja meie ajatsooniga kohanema. Samuti tuleb tal harjuda meie toiduga, teha tutvust naiskonnakaaslastega ja kohaneda elamisega. Ent teda oli täna (eile – toim.) tõesti huvitav väljakul jälgida,” ütles Ulmer.

USA-s algab saalivõrkpallihooaeg septembris ning parim ülikool selgub juba detsembris. Pärast saalihooaja lõppu keskendub Šadeiko Oregonis rannavõrkpallile.

Et Jadel on täna 19. sünnipäev, saadab Võrkpall24 Eesti võrkpallipere poolt teisele poole ookeani ka palavad õnnesoovid!

scroll to top