fbpx
Close

Janis Sirelpuu TalTechi kuldsest triost, paanikahetkedest, ilusatest esitustest ja mänguvälisest faktorist

Janis Sirelpuu. | Foto: volley.ee

Eesti võrkpallimaastiku suuremad üllatajad on hooaja alguses olnud kaks noortemeeskonda – Tallinna Selver ja TalTech. Kui Selver lõi ukse pauguga lahti juba esimestes voorudes, siis TalTechi õnnestumisi tuli oodata kuu aega.

“Võib-olla kolm aastat tagasi, kui Sander Rätsep, Joonas Popman ja Kristjan Jürima veel meil mängisid, oli mängupilt viimati midagi sellist,” ütleb meeskonna peatreener Janis Sirelpuu pärast nädalavahetusel saavutatud võite Daugavpilsi ja eelmise hooaja Balti liiga pronksiklubi Jekabpilsi üle.

TalTechi kaks aastat tagasi algatatud noorteprojekti esimesi vilju võis nägema hakata tegelikult eelmise hooaja teises pooles, mil meeskond Tauno Lipu ja Dimitri Korotkovi vedamisel lühikese aja jooksul kolm võitu noppis ja tänu sellele Balti liigas viimaselt ehk 14. kohalt lõpuks 11. positsioonile kerkis. Suvel lahkusid TalTechist aga mõlemad liidrid, lisaks saadeti üks põhikoosseisu mees, temporündaja Jörgen Vanamõisa, kaitseväkke.

TalTechi viimatised võidud tulid paljuski tänu triole Aleksander Eerma (23), Mihkel Nuut (22) ja Valentin Kordas (19). Nii suurimad rünnakujõud ehk Nuut ja Kordas, aga ka sidemängija Eerma on kasvanud mängumeesteks klubi sees, tõsi, viimati nimetatu tegi mullu Saaremaal vahe(tusmehe)aasta.

“Seda kolmikut võib tõesti esile tuua, kuigi eks oma osa on ka musta töö tegijatel eesotsas libero Cris-Karlis Lepaga. Igal mehel on meeskonnas oma roll meie mängus. Kui võib-olla esimesel aastal treeniti veel isa-ema jaoks, siis nüüd saadakse juba aru, et vaeva tuleb näha iseenda ja veel rohkem meeskonna hüvanguks,” rõõmustab seitsmendat hooaega meeskonda juhendav Sirelpuu. “Nuut on kapteni ja rünnakuliidrina kindlasti võtmerollis. Ta oli eelmise hooaja alguses veel Tarvo Tähe järel teine diagonaal ehk varumees. Valentin on nüüd Dimitri koha nurgas kenasti üle võtnud ja Eerma on sidemängijana niikuinii oluline,” kiidab 41-aastane treener. Muide, Nuut ja Kordas tõid Daugavpilsi ja Jekabpilsi vastu kokku suisa 81 punkti (+51).

“Ma arvan, et meie võidud olid üllatused pigem väljas-, mitte seespool klubi. Näitasime ka hooaja alguses, et kui suudame oma mängu mängida ja asjad sujuvad, võime konkurentsis püsida küll. Meie probleem on lihtsalt see, et pahatihti, kui mõne punktiga tagaajaja rolli jääme, tekib paanika. Sellistel hetkedel suudame ka väga koledat võrkpalli mängida. Eks see ole üleüldiselt noortemeeskondade mure. Näiteks Selveril, keda peetakse samuti nooreks meeskonnaks, on lihtsalt kõik põhitegijad kasvõi noortekoondistes liidrirolli kandnud. Meie meestest ei pruukinud Nuuti mõni meeskonnakaaslanegi veel paar aastat tagasi teada,” muigab endine temporündaja.

Liigatabelis paikneb TalTech pärast punktiarvu kahelt seitsmeni kasvatamist üheksandal kohal ehk eespool nii Limbažist kui Jelgavast. Sarnaselt ühele tiitlipretendendile Pärnule on kogutud 3 võitu ja 4 kaotust. Kas TalTech on võtnud nüüd eesmärgiks ka play-off’i ehk kaheksa parema sekka pääsemise?

“Kuidas Avo (Keel) enne hooaega ennustaski… (Keel ütles, et kõigil Eesti klubidel peale TalTechi on võimalik tänavu midagi korda saata – toim.) Ma ei taha oma jahikaaslasele oma ütlustega haiget teha. Minu jaoks on peamine ikkagi see, et me teise ringi paremini mängiks kui esimese. Elu on näidanud, et tänavu suudavad kõik kõikidega mängida, seega tuleb ainult ise mees olla ja proovida stabiilsust säilitada,” arvab Sirelpuu.

Sirelpuu lisab lõpetuseks, et meeskonna edukus sõltub paljuski ka ühest mänguvälisest faktorist.

“Väga palju on kinni tunniplaanides,” nendib Sirelpuu. “Grupi kokkusaamine on osutunud ülikeeruliseks, kuna tunniplaanid ei klapi kohe kuidagi. Loodame, et teisel poolaastal tuleb poistel koolis meie jaoks parem graafik. Praegu vaatame trennide toimumisaegu tihti ühe päeva haaval sõltuvalt sellest, millal meeskonna liidritel loengud on. Kaks korda päevas on mõnel mehel väga keeruline trenni jõuda.”

TalTechi meeskond. | Foto: klubi koduleht
scroll to top