fbpx
Close

Janis Sirelpuu TalTechi võidust, liidrist ning Riia paremate meeste ja statistika puudumisest

Janis Sirelpuu ja TalTech. | Foto: volley/TalTech

TalTechi võrkpallimeeskond valmistas laupäeval Credit24 Meistrliiga teises voorus pealtnäha korraliku üllatuse, alistades võõrsil Riia Tehnikaülikooli 3:2 (19, 26, -17, -30, 13).

Võrkpall24 uuris eile hilisõhtul TalTechi peatreenerilt Janis Sirelpuult, mis oli võidu võti? “Uskusime endasse,” kõlas pärast mõttepausi vastus. “Üldiselt mängime hästi siis, kui oleme eduseisus. Aga täna suutsime viiendas geimis tulla 3:8 kaotusseisust võidukalt välja. Müts maha meeste ees – seekord võideldi lõpuni. See polnud väga voolav mäng, pigem esines närvilisust ja punnitamist. Meil oli neljandas geimis võimalus juba võit kindlustada (Tamur Viidalepp puudutas matšpalli ajal rünnakut sooritades käega võrku – toim.), aga peaasi, et see lõpuks ikkagi ära tuli.”

Oma treenerikarjääri erilisimaks Lätis saavutatud triumfiks Sirelpuu eilset mängu ei nimetaks, sest nagu selgub, jäid lahingust eemale Riia meeskonna kaks tugevamat ründemängijat Aleksandrs Avdejevs ja Gatis Garklavs. Lisaks ei teinud kaasa kogenud libero ja nurgamees Ingars Ivanovs. “Nii Avdejevs kui ka Garklavs olid dressides, ent ei mänginud. Uurisin ka Vildelt (Riia peatreener Raimonds Vilde – toim.), miks nad ei mänginud. Mehed ise olevat öelnud, et põlved ei kannata, aga Vilde viitas pigem suhtumisele,” rääkis Sirelpuu.

Keda tõstaks Sirelpuu esile oma mängijatest? “Valentin Kordas. Tema oli see, kelle õlale sai raskel hetkel pea panna,” kõlas vastuseks.

Mängu statistikat ei ilmunud liiga kodulehele põhjusega. “Lätlastel oli midagi rikki läinud. Me filmisime mängu üles ja lätlased proovivad selle põhjal tagantjärele statistika ära teha,” selgitas peatreener.

Täna kell 17.00 kohtub TalTech võõrsil Jelgavaga, kes kaotas eile Tartule 1:3. Väljakule läheb TalTech ilmselt sarnases koosseisus nagu eile ehk järgnevate meestega: Aleksander Eerma, Mihkel Nuut, Valentin Kordas, Andris Õunpuu, Joonas Popman, Jörgen Vanamõisa ja Cris Karlis Lepp.

Loe ka: TalTech võttis Eesti ja Läti tempolegendide duellis viimaste aastate ühe erilisema võidu!
Loe ka: Toobali tõsted ja noorte rünnakuliidrite superesitused tõid tiitlikaitsjale hooaja avavõidu

scroll to top