JÄRELVAADATAV | Viljandi tugev esitus tõi avafinaalivõidu – pinges Rakvere jäi Mulgimaal geimita

Viljandi Võrkpalliklubi, kelle võidu eesotsas olid Siim Tammearu (13) ja Markus Veltson (39). | Foto: Viljandi VK

Meeste esiliiga esimene finaalkohtumine Viljandi Võrkpalliklubi ja Rakvere/BMF vahel lõppes Mulgimaa meeste võiduga, kes võttis suurearvulise kodupubliku ees Rakvere üle äärmiselt kindla 3:0 võidu.

Esimest geimi alustas hoogsamalt Viljandi, kes haaras geimi keskpaigaks kindlana näiva edumaa. Ometi ei andnud alla ka rakverelased, kes jõudsid geimi lõppfaasiks vastastele peaaegu järele. Siiski jäi Harri Palmar pingelises geimilõpus Markus Veltsoni blokki kinni ja 25:23 numbritega läks Viljandi kohtumist 1:0 juhtima.

Ka teine geim algas sarnases taktis. Peatreener Mehis Täpp püüdis oma mehi küll rahustada, andes mõtlemisaegadel märku, et hoolealused tunduvad liigselt pinges ja rabedad. Rakvere aga oma mängu käima saada ei suutnudki ja võttis vastu 16:25 kaotuse.

Viljandil püsis võit silme ees mängu lõpuni, kui ka kolmandas geimis hoiti pidevalt turvalist eduseisu. Nii vormistati 25:19 seisuga esimene finaalkohtumine enda nimele, sealjuures põhiturniiri võitjale Rakverele geimigi loovutamata.

Põhiturniiri teisel kohal lõpetanud Viljandi viis kodusaalis võidule 16 punkti (+13) toonud Siim Tammearu, kes lõi maha lausa 76% etteantud tõstetest. Ilusa mängu tegi ka temporündaja kohal tegutsenud Markus Veltson, kes kogus oma saldosse 12 punkti (+9), neist 3 blokipunktide lahtrisse. Rakvere poolel kerkisid parima efektiivsusnäitajani (+3) 9 punkti toonud Kaarel Pomerants ja 8 punkti kogunud Harri Palmar.

Kahe võiduni peetava finaalseeria teine ja vajadusel ka kolmas mäng peetakse nädal hiljem Rakveres Rahu hallis.