fbpx
Close

Javier Jimenez: imelik on see, kui vaatan kell kolm aknast välja ja märkan, et, pagan, juba on pime!

Javier Jimenez. | Foto: Irina Mägi/Saaremaa Võrkpalliklubi

Credit24 Meistriliiga tänavuse hooaja üks nimekamaid mängijaid, Kuuba koondise endine kapten Javier Jimenez tunneb end Saaremaa Võrkpalliklubis mängides üha paremini, sest meeskond on hakanud järjepanu võite noppima.

Eile õhtul tagas Saaremaa Eesti karikavõistlustel finaalikoha, alistades teistkordselt Tallinna Selveri. Jimenez oli 3:0 võidumängus 13 punktiga (+7) üks võitjate tulemuslikumaid ja andis “endisele meeskonnakaaslasele” (loe siit) enne bussi- ja praamireisi meeleldi põgusa usutluse.

“Finaali pääsemine on alati oluline, eriti esimesel hooajal uues klubis,” ütles Jimenez pärast mängu. “Üks samm on taas tehtud, kuid peame selle mängu nüüd unustama ja hakkama juba finaalile mõtlema.”

“Olen hetkel õnnelik Saaremaal,” tunnistas hiljuti 30. sünnipäeva tähistanud Jimenez. “Meil on väga hea grupp koos, kellega oleme lõpuks hakanud ka selgelt paremini mängima. Teenime järjest võite ja kõik on õnnelikud. Ma ei saa midagi halba öelda – võitmise tunne on ju hea!”

Kuidas on Jimenez jäänud rahule hooaja algusega aga isiklikus plaanis? “Ma arvan alati, et suudan palju paremini mängida. Hooaja edenedes muutub minu mäng paremaks – see on kindel. Ütlen alati uude kohta mängima minnes, et pean õppima. Teen seda ka siin.”

Jimeneze murekohaks on Saaremaal kujunenud servi vastuvõtt. Ka eile sihtisid Selveri mängijad kogu kohtumise vältel peamiselt just teda oma pallingutega ja olgugi et osad kuubakale löödud pallid võtsid tema eest vastu Keith Pupart ja liberod, sai ta kokkuvõttes siiski vastuvõtul enim tööd. 17 soorituse juures oli Jimeneze õnnestumise protsent lõpuks Saaremaa põhimeestest madalaim, 35 protsenti.

“Vastuvõtt… Ma ei tea. Ma elan sellega ja üritan saada ka siin paremaks. Vahel pole vastuvõtt tõesti hea olnud, aga üritan neid vajakajäämisi oma teiste elementidega heastada,” ütles Jimenez.

Saaremaa nurgaründajate nelikusse Jimenez, Rauno Tamme, Helar Jalg ja Mart Toom lisandus hiljuti kogenud Keith Pupart, kes on leegionäri kõrval haaranud kiiresti ka koha põhikoosseisus.

“Keith annab vastuvõtul meile kindlust juurde, lisaks on ta tark mängija. Ta aitab oma rahulikkusega meil meeskonnana otsustavatel hetkedel külma pead säilitada. Ta annab meile palju juurde,” kiitis Jimenez ametivenda. “Tiheda konkurentsi kohta ütleksin nii, et selline on lihtsalt olukord. Muidugi tahavad kõik mängida, ent väljakule pääsevad vaid kõige paremad. Kõik algab treeningutest. Pean seal endast kõik andma. Olen oma karjäärist õppinud, et kui trennis kõvasti vaeva näha, tulevad mängudes ka tulemused. Annan seega alati treeningul endast 120 protsenti, et olla mängudeks 100 protsenti valmis.”

Millise mulje on varasemalt kolmes Euroopa riigis mänginud Jimenezele Saaremaa meeskond ja siinne liiga jätnud? “Mulle tundub, et Eesti ja Kreeka liiga tase on võrreldav. Kreekas on võib-olla kaks paremat meeskonda veidi tugevamad kui siinsed tipud. Ka Argentiina liigas saaksid Eesti paremad klubid kindlasti hakkama. Aga Itaalia liigat ei tahaks ma Eesti omaga võrdlema hakata, sest ma ei taha valetada,” puhkes Jimenez naerma ja vihjas sealse liiga kõrgele tasemele.

Siinne eluolu on pakkunud Jimenezele aga oluliselt rohkem uut kui meie võrkpall. “Minu jaoks on see imelik, kui vaatan kell kolm või pool neli aknast välja ja märkan, et pagan, juba on pime! Ja et siin on lumi ja pole päikest. Eestis on minu jaoks palju uut, kuid see kõik on harjumise asi. Saan hakkama,” lisas ta.

Lõpetuseks, Saaremaa alustab 11. detsembril eurosarja, kohtudes CEV Challenge Cupi avaringis Iisraeli klubi Kfar Sabaga. Kas Jimeneze hinnangul oleks näiteks poolfinaali pääsemine realistlik eesmärk või kuulub see pigem ulmevaldkonda?

“Mängin esimest korda sellisel turniiril, nii et ma ei tea tasemest suurt midagi. Ma arvan, et kui me mängime hästi, siis võime mõnest ringist edasi pääseda ja ehk tõesti isegi poolfinaali pääseda, aga ma ei oska tõesti seda ennustada. Olen mänginud Meistrite liigas ja CEV Cupis, kuid mitte CEV Challenge Cupis,” vastas Jimenez.

Daniel Maciel, Reto Giger, Javier Jimenez, Keith Pupart ja Henri Treial jooksid eile koos väljakule. | Foto: Siim Semiskar
scroll to top