Juhkami aitas Friedrichshafenil tõusta esikolmikusse, Teppan vedas Maaseiki tähtsa võiduni

Renee Teppan eilses mängus rünnakul. | Foto: klubi Facebooki leht

Saksamaa kõrgliigas sai hooaja 13. võidu Martti Juhkami koduklubi Friedrichshafen, kes alistas Rottenburgi. Belgia meistrivõistluste veerandfinaalseeria teises kohtumises seljatas Renee Teppani ja Andri Aganitsa tööandja Maaseiki Greenyard Meneni ja viis seeria otsustavasse kolmandasse mängu.

Õlavigastusest paranev Martti Juhkami sekkus vahetusest teises ja mängis terve kolmanda geimi, kui Friedrichshafen alistas 3:1 (25:22, 25:20, 21:25, 25:21) Rottenburgi. Eesti rahvuskoondislane tõi 7 punkti (+5). Rakverest pärit nurgaründaja sai 14 tõstet, millest realiseeris täpselt pooled ehk 7 (50%), bloki ja serviga lisa ei tulnud. Võitjate resultatiivseimaks kerkis Tomaš Kriško, kelle arvele jäi 16 punkti (+8). Rottenburgile tõi Saksamaa koondise staari György Grozeri vend Tim Grozer 15 punkti (+3).

Liigatabelis tõusis eestlase leivaisa kolmandaks, olles 19 mänguga kogunud 41 punkti. Sama palju punkte on ka teisel kohal asuval Frankfurtil, kuid neil on parem geimide suhe (Friedrichshafenil +8 ja Frankfurtil +10).

Renee Teppani ja Andri Aganitsa tööandja Maaseiki Greenyard sai eile olulise võidu, kui veerandfinaalseeria teises kohtumises võttis 3:1 (25:17, 25:17, 31:29) võidu Meneni üle ja viigistas seeria üks-ühele. Avamängu oli Maaseik võõrsil 2:3 kaotanud. Oma Belgia-karjääri parima esituse tegi hiljuti klubiga liitunud Teppan, kes mängis kogu kohtumise ja tõi 16 punkti (+9). Pärnakas suutis punktiks lüüa 26 tõstest 13 (50%), lisaks sai ta kirja kolm edukat sulustamist. Korraliku mängu tegi ka Oravalt pärit Aganits, kes lisas võitjate kontosse 10 punkti (+8). Keskblokeerija sai 9 tõstet, millest realiseeris 7 (75%), lisa tuli kolme bloki näol.

Seeria otsustav kolmas kohtumine toimub 7. märtsil Maaseiki koduplatsil.

Põhiturniiri võitja ja Markkus Keele koduklubi Aalsti Lindemans võib juba täna pääseda esinelikusse, kui veerandfinaalseeria avakohtumine Waremme vastu võideti 3:1.