fbpx
Close

Juhkami koduklubi rõõmud ja mured: eestlane resultatiivne, peatreener jookseb mängijatenappuse tõttu ringi väljakul

Martti Juhkami (keskel). | Foto: Tourcoing Volley

Prantsusmaa karikavõitja Tourcoing valmistub uueks hooajaks pooliku koosseisuga ja seetõttu on pidanud meeskonna treeningutel kaasa lööma isegi peatreener isiklikult.

Eestlaste vaatenurgast on kõik iseenesest hästi. Nurgaründaja Martti Juhkami kogus laupäeval koduväljakul peetud 3:1 võidumängus Rait Rikbergi mulluse meeskonna Meneni vastu 14 punkti (rünnak 40%, vastuvõtt 60%), neist 2 tulid serviässadena ja 2 blokist. Efektiivsusnäitaja kolme geimi kohta igati korralik +6.

Ent puudujaid on tõesti mitmeid. Eeldatavast põhikoosseisust pole tänaseni võistkonnaga liitunud kaks MM-il mängivat meest – sidemängija Matthias Valkiers (Belgia jaoks lõppes turniir eile) ja temporündaja Daniel McDonnell (USA jätkab turniiri) -, põlvevigastusega on väljas aga Ukraina nurgaründaja Aleksei Kljamar. Õlavigastuse tõttu ei saa oma ülesandeid täita ka eeldatav varumees, prantslasest temporündaja Raphael Pascal.

Juhkami tõdeb, et kohati on treeningutel temporündajana tegutsenud olude sunnil isegi meeskonna peatreener, endine tippmängija ja Jaanus Nõmmsalu klubikaaslane Igor Juricic (43).

“Kuna olukord on selline, nagu ta on, siis on teinud Juricic mõned trennid tõesti kaasa. Aga ta mängib alati ilma soojenduseta, rohkem nagu harrastussportlane,” muigab Juhkami. Õnneks on meeskonnal ka korralik noortesüsteem, tänu millele saadakse reeglina kõigis treeningutes ikkagi kuus-kuue vastu mängida.

30-aastase Juhkami hinnangul on meeskond kahe hooaja vahel pigem sammu edasi astunud, kuigi õige pilt saadakse ette alles siis, kui ka MM-il mängivad mehed nägu näitavad.

“Klubi on seadnud Prantsusmaa liigas eesmärgiks nelja parema hulka jõudmise, mis tähendab selgelt ka seda, et mängitakse tiitli eest. Kõige tugevamad konkurendid paistavad hetkel olevat Tours ja Montpellier. Nii Prantsusmaa kui CEV karikasarjas otseseid kohustusi pole, saavutuste osas on põhirõhk just kodusel liigal,” räägib Juhkami, kes võib teise rahvusvahelisel tasemel diagonaalründaja puudumisel tegutseda sarnaselt eelmisele hooajale vajadusel ka sel positsioonil.

Prantsusmaa meistrivõistluste uus hooaeg algab oktoobri keskel, senikaua on meeskonnal aega veel atra seada.

“Nii pole, et kolm kuud ei puuduta palli ja oled kohe tippvormis. Kõik need kaheksa nädalat, mil koos treenime, kuluvad mulle täielikult ära, et hooaja alguseks vormi jõuda,” lisab Juhkami.

Juhkami ja Tourcoing jätkavad hooajaks ettevalmistumist teisipäeval kodusaalis Belgia tipu Roeselare vastu, nädalavahetusel ootab neid aga Chaumont’is kontrollturniir, kus osalevad lisaks Tourcoing’le ja võõrustajatele ka Tours ning Milano.

scroll to top