fbpx
Close

Juhkami kolumn | Inimene pole kunagi liiga vana, et õppida!

MM-finaalturniiri avamäng peeti Roomas lageda taeva all. | Foto: FIVB

Võrkpalli maailmameistrivõistused Itaalias ja Bulgaarias on kestud juba kümme päeva, aga õige hoog lükatakse sisse alles nüüd. Tänaseks on selgunud maailma 16 paremat riiki, kellest 10 on Euroopast! Kõik need meeskonnad mängivad suure tõenäosusega järgmisel aastal koos Eestiga Euroopa meistrivõistustel, mistõttu on kõigil võimalus tulevastest vastastest pilt ette saada.

Vaatan MM-I erinevatel põhjustel. Üks peamiseid põhjuseid on kindlasti võrratu võrkpall, kus võideldakse viimse veretilgani. See on miski, mis teeb spordi jälgmise minu jaoks huvitavaks. Mulle ei paku pinget mängud, kus pallid ilma võitluseta maha kukuvad ja mängijad üksteisele naeratavad. Teine oluline põhjus, miks ma MM-I jälgin, on see, et maailma parimatelt mängijatelt on alati midagi õppida. Teadvustan endale, et mul on nõrkused, mille kallal tuleb vaeva näha. Teisi mängijaid imiteerides on võimalik oma mängu parandada. Kolmas põhjus on aga see, et tuleval hooajal mängib Prantsusmaal umbes 20-25 mängijat, kes tänavusel MM-il osaleb ja mul on juba praegu võimalik valmistuda eelolevaks hooajaks. Teen endale selgeks vastaste tugevused ja nõrkused, mida õigel hetkel enda kasuks ära kasutan.

Loodan, et nooremad mängijad kasutavad tipptasemel võrkpalli sarnaselt minule ära. Teen ettepaneku treeneritele korraldada mängijatega ühisvaatamisi, kus kõik saavad üheskoos mängus toimuvat arutada. Tekitage oma õpilastes harjumus võrkpalli jälgida. Vaid nii tekivad neil eeskujud ja iidolid, kellega soovitakse samastuda, mis motiveerib neid treeningutel rohkem pingutama. Kui ühisvaatamise korraldamine pole võimalik, siis on võimalik järgneval päeval arutada eelneval õhtul nähtud mängusitatsioone ja miks mitte neid treeningutel järele proovida. Olgem loomingulised ja kasutagem tippturniir maksimaalselt ära. Sarnaselt mängijatele peaksid ka treenerid MM-I jälgima, et võrkpalli uusimate trendidega kursis olla. Sport on pidevas muutumises ja teadmisi värksendamata jäädakse ajale jalgu. Kasutage saadud teadmisi ja hoolitsega selle eest, et ühel päeval mängib MM-il Teie õpilane!

 

scroll to top