fbpx
Close

Juhkami kolumn | Mida sportlased ostaksid…

Martti Juhkami. | Foto: Tourcoing Volley

Tänapäeva maailm on täis kõikvõimalikke tooteid, mis sportlasi nende igapäevaelus unistustele lähemale aitavad. Toon teile näiteks erinevaid tooteid, mis võib-olla pole siinkandis nii laialt levinud, aga tunduvad teistest erinevad ja võivad sportlastele huvi pakkuda. Kuigi antud tooted on minu jaoks huvitavad, siis ise ma neid kasutanud pole ja seetõttu ka ei vastuta, kas ükski neist toimib nii, nagu lubatud. See las jääda juba iga inimese enda otsustada.

Whoop (30 eur/kuu)

Mis on Whoop? Sisuliselt on tegu aktiivsusmonitoriga, mis mõõdab mitmel erineval viisil su südame tööd (100x/sec). Whoopi teeb eriliseks see, et algoritmid töötlevad saadud informatsiooni, teevad sellest omad järeldused, söödavad sulle ette informatsooni kehale tekkiva koormuse kohta ja ütlevad, palju sa peaksid magama, et keha kõigest sellest taastuks. Erinevalt enamikest teistest sarnastest toodetest ei näita see kella ega mõõda su samme.

Whoop on populaarne kaaslane nii NBA kui ka NHL-i mängijate seas, kes pööravad taastumisele erilist tähelepanu. Whoopi abil saad sättida endale eesmärgi olla just mängupäeval parimas konditsioonis. Toode pole Euroopas väga levinud, sest Vanas Maailmas alustati selle müüki alles aasta eest. Pealegi on tegemist üsna kalli vahendiga. Inimesele (ei pea olema sportlane), kes tahab organismi taastumist paremini mõista, on see kindlasti vajalik abivahend. Whoop väidab, et aktiivsusmonitori kasutajate alkoholitarbimine väheneb 79%, sest alkoholi tarbimise järelmõjud on inimesele Whoopi abil silmaga näha ja Whoopi kasutajad soovivad, et nende organism oleks alati “rohelises” ehk koormusest taastunud.

Vert

Üks väheseid treeningu abivahendeid, mis mõõdab hüppeid ja kõike sellega seonduvat. Eelkõige on sellest kasu treeneritel, kes tahavad treeningkoormusel silma peal hoida ja selle abil mängijate vigastusi ennetada. Meeskonnaala treeneritel on raske mängijate koormust ühtlustada ja seetõttu on oluline, kui on olemas informatsioon, mis näitab, millal mängija hakkab väsima.

Lisaväärtusena on võimalik hinnata mängija arengut, sest sportlase füüsilised võimed on täpselt mõõdetavad ja kõigile silmaga näha. Kui treenigutel on tehtud viga, siis on võimalik sellele kiirelt jälile saada. Eesmärgiks ikka ja alati see, et mängija oleks õigel ajal parimas võimalikus vormis.

Incrediwear (10-100 $)

Taastumine treeningutest ja vigastustest on sportlaste seas ülioluline ning erinevaid tooteid, mis imelisi tulemusi lubavad, on tuhandeid. Üks toode, mis minu jaoks on teistest erinev, on Incrediwear. Incrediweari saladus peitub materjalides, mida nad kasutavad, mitte kompressioonis nagu enamusel sarnastel toodetel. Inimese enda keha soojus aktiveerib erinevad keemilised protessid (mida ma lahti selgitama ei hakka) ja tulemuseks on suurenenud verevarustus, mille abil transporditakse “haigesse kohta” rohkem hapnikku ja toitained. Tänu sellele paranemine kiireneb.

Viimasel ajal olen märganud Incrediweari kasutamas ka erinevaid võrkpallureid, kelle hulgas lätlane Martins Plavins ja Perugia austerlasest nurgaründaja Alexander Berger, kes seljaoperatsioonist taastus.

Enerskin (80 – 200 $)

Enerskini tooted on midagi, mida ma pole näinud ühelgi teisel konkurendil. Kompressioontooted on ühildatud kinesio teipimisega, mistõttu näevad sportlase välja nagu X-mehed. Kompressioontooted on ülitihedalt ümber sinu, tänu millele on Enerskin justkui teine nahk, mis su lihaseid toestab. Paranema peaks nii sooritus, vastupidavus kui ka taastumine. Kuna teaduslikult on tõestatud, et kompressioontooted ei paranda sooritust (kui, siis ainult taastumist verevarustuse paranemise tõttu), siis olen sarnastest toodetest isiklikult eemale hoidnud (v.a reisimise ajal), aga Enerskin on miski, mis tundub mulle huvitav.

Vktry (199 $)

Mis on Vktry? Vktry on sisetald, mis parandab sportlase plahvatuslikku jõudu, kiirust ja liikuvust. Oma suurepärase disaini tõttu suureneb plahvatuslikus 9,3%, mis omakorda tähendab suuremat hüppevõimet, kiirust jms. Saladus seisneb Netwoni kolmandas füüsikaseaduses, mis ütleb, et kaks keha mõjutavad teineteist suuruselt võrdsete vastassuunaliste jõududega. Maakeeli tähendab see, et kui sportlane näiteks hüppelt maandub, siis suunatakse sisetaldadesse energia, mis tavaliselt hajub, aga Vktry suunab selle kõik tagasi tavaasendisse saamiseks, mistõttu sportlase liikumine/hüpe on kiirem.

Lasso Gear (30 $)

Lasso Gear on miski, mille peale sattusin üsna hiljuti, aga sellest hoolimata tundus mulle üsna huvitav.
Lasso kompressioon tehnoloogia aitab ennetada vigastusi, parandada koordinatsiooni ja suurendab verevarustust. Väidetavalt on Lasso Gear sokid kõige mugavamad sokid, mis on eales tehtud (tugev väide, mis ei pruugi tõele vastata).

Huvitavaks tegi asja juures see, et meditsiinilse teipimise tehnoloogiat kasutav Lasso Gear lubab hüppeliigeste vigastusi vähendada kuni 75%!

scroll to top