fbpx
Close

Juhkami loodab koondisse naasta: kui Cretu leiab, et olen meeskonnale vajalik, saan liituda

Martti Juhkami | Foto: Siim Semiskar

Eesti võrkpallikoondise pikaaegne nurgaründaja Martti Juhkami ei välista järgmisel suvel rahvusmeeskonna ridadesse naasmist.

30-aastane Juhkami pole koondist esindanud pärast 2015. aastat. Kui 2016. ja 2017. aastal loobus rakverelane ise, viidates tervisemuredele, siis tänavu kevadel talle enam Gheorghe Cretu kutset ei laekunud. Olgugi et teema on keerulisem, kui pealtnäha paistab, ja selle kõik nüansid ei jõua ilmselt kunagi meediasse, on nüüdseks lugu lahendust leidmas. Eesti võrkpallikoondisele oleks Juhkami-sugune mees kahtlemata väärt täiendus.

“Suhtlesime Cretuga omavahel suvel ja mingit intriigi pole. Avalikkusele on jäänud mulje, nagu me oleksime hullus tülis. Tegelikult sellist asja pole. Olen lihtsalt erinevatel aastatel jäänud erinevate vigastuste tõttu koondisest eemale. Põhjus, miks ma tänavu koondisekutset ei saanud, on mulle tänaseni selgusetu, aga mul pole sellega probleemi. Sain tegeleda muude asjadega,” sõnas Juhkami Võrkpall24’le.

Juhkami on lisatud tänaseks Eesti koondise suurde EM-valiksarja nimekirja, mis tähendab, et teda saaks mõlema osapoole soovi korral igal hetkel meeskonda kaasata. Nurgaründaja ei kiirusta siiski ajas ette, vaid kinnitab, et jutt käib pigem järgmisest koondisesuvest.

“Kõik on võimalik. Kui peatreener leiab, et ma olen meeskonnale vajalik, ja tervis on korras, saaksin järgmisel suvel liituda,” ütles Juhkami. “Varem pole ilmselt lihtsalt vajadust, sest Eesti kindlustab suure tõenäosusega juba augustis edasipääsu finaalturniirile ja talvel poleks seetõttu enam vajadust.”

Eesti peab kolm esimest alagrupimängu ära lähinädalatel, viimane kohtumine Lätiga leiab aset jaanuaris.

scroll to top