Juhkami unistus Meistrite liiga veerandfinaalist purunes hetk enne koduse turniiri algust

Martti Juhkami (paremal) ja Friedrichshafen. | Foto: CEV

Martti Juhkami koduklubi Friedrichshafenit pidanuks sel nädalal ootama ees viimaste aastate ühed tähtsamad mängud, ent kuue võistkonnaliikme koroonaviirusesse nakatumine jätab meeskonna kodus toimuvast Meistrite liiga E-alagrupi otsustavast turniirist eemale.

Friedrichshafen teenis detsembris peetud esimeses “mullis” Itaalias kaks võitu ja ühe kaotuse, paiknes Trentino järel kuue punktiga teisel kohal ning oleks läinud teisipäevast neljapäevani toimuvas teises “mullis” püüdma kohta veerandfinaalis, kuid kolme treeneri ja kolme mängija koroonaviirusesse nakatumine jätab klubi suurtest mängudest eemale. Võitlust edasipääsu nimel jätkavad Friedrichshafenis seega vaid Trentino (8 p), Novosibirski Lokomotiiv (4 p) ja Karlovy Vary Karlovarsko (0 p).

Friedrichshafeni meeskonda saabusid esimesed ohumärgid möödunud nädala neljapäeval, mil meeskonnast avastati esimene koroonasse nakatunud inimene. Nädalavahetusel toimuma pidanud liigamäng Gieseniga lükati seetõttu edasi. Meistrite liigas ei anna aga kohtumisi edasi lükata ja nii tuligi klubil vastu võtta raske, ent ainuvõimalik otsus. Kogu võistkond on nüüdseks karantiinis.

“See on terav löök meie võrkpallisüdamesse,” sõnas Friedrichshafeni tegevdirektor Thilo Späth-Westerholt Saksa meedias. “Võtsime koostöös terviseametiga vastu otsuse, et meie tervis on eurosarjas osalemisest tähtsam. Mõeldes kõigile neile, kes on koroonaviiruse tõttu elu kaotanud, pole riski võtmine mõeldav.”

Loobumise tõttu kirjutatakse Friedrichshafenile tabelisse kolm 0:3 kaotust, mis tähendab, et nende edasipääsulootused on kustunud. Nüüd jääb klubil veel võidelda vaid Saksamaa meistritiitli eest.

Thilo sagt es. Uns bricht es das Herz! Aber aufgrund der aktuellen Corona-Situation in der Mannschaft ist das Abenteuer…