fbpx
Close

Juhkami vs. Allik | Saksamaa kõrgliiga statistika paneb meid oma nurgameeste üle uhkust tundma

Martti Juhkami vs. Karli Allik.

Eesti rahvusmeeskonna kandidaadid, rakverelane Martti Juhkami (32) ja saarlane Karli Allik (24) on paistnud tänavu silma Saksamaa kõrgliigas, kus mõlemad kuuluvad nurgaründaja positsioonil resultatiivsemate mängijate hulka.

Esiteks tasub mainida, et kummalegi eestlasele pole Bundesliga tundmatu paik. Kui Juhkami alustas oma väliskarjääri hooajal 2013/14 Bühlis, siis Allik hooajal 2017/18 Dürenis. Oma praeguse koduklubi Friedrichshafeniga liitus Juhkami enne eelmist hooaega, Allikust sai Königs Wusterhauseni Netzhoppersi liige selle hooaja eel.

Rõõm on tõdeda, et Allik ja Juhkami kuuluvad kogutud punktide arvestuses ehk vastavalt 127 ja 116 silmaga kogu liiga resultatiivsemate nurgameeste hulka (mänge vastavalt 10 ja 11). Efektiivsusnäitaja poolest on olnud seni Juhkami nooremast kolleegist aga kindlalt parema näitajaga (+73 vs +34). Üks-ühele pole mehi tegelikult kerge võrrelda, sest üks mängib Saksamaa tippklubis ja teine keskmike hulka kuuluvas meeskonnas. Nimelt juhib Bundesligat hetkel Friedrichshafen, Netzhoppers on tihedas konkurentsis üheksandaks langenud. Karikavõistlustel jõudis mäletatavasti suurüllatusena finaali aga just Alliku koduklubi Netzhoppers.

Nurgaründajate edetabelis hõivab serviässade poolest esikoha Allik 15 õnnestumisega, Juhkami on oma positsioonil aga seni olnud edukaim blokeerija 19 sulustamisega. Servi vastuvõtt on olnud protsentuaalselt parem Allikul, rünnak aga Juhkamil.

Täna peetakse Bundesligas üks mäng, kui Friedrichshafen kohtub võõrsil liiga neljanda meeskonna Bühliga. Juhkami peaks esialgse info kohaselt mängu vahele jätma, et anda puhkust mõne nädala eest haiget saanud õlale.

scroll to top