fbpx
Close

Julija Mõnnakmäe: mul on väga hea meel, et hakkan Anu ja Liisiga ühes võistkonnas mängima

Anu Ennok, Liis Kullerkann ja Julija Mõnnakmäe Nancy särgis. | Foto: erakogu

Eelmise nädala kolmapäeval Prantsusmaa kõrgliigaklubi Vandoeuvre-les-Nancy’ga lepingu sõlminud Eesti koondise sidemängija Julija Mõnnakmäe tunnistab, et vastuvõtt uues koduklubis on olnud tänu eestlannadest võistkonnakaaslastele suurepärane.

“Esiteks, olen väga õnnelik, et selline variant üldse tekkis,” sõnab Mõnnakmäe, kes oli korralikul tasemel välisklubi otsinud juba eelmisest suvest saati. “Teiseks, mul on väga-väga hea meel, et hakkan mängima ühes klubis koos Anu ja Liisiga.”

Koondisekaaslaste Anu Ennoki ja Liis Kullerkannu hea sõna kõrval “aitas” Mõnnakmäel uue klubi leida Nancy ameeriklannast sidemängija Lauren Plum, kes vigastas paar nädalat tagasi liigamängus õlga ja siirdus pikale mängupausile.

“Olen Anu ja Liisiga olnud kogu hooaja vältel pidevalt ühenduses. Uurime ju ikka, kuidas üksteisel läheb. Mingil hetkel ütles Anu, et nende sidemängija sai vigastada, kuid alguses ei paistnud õla olukord olevat tõsine. Kui paar päeva hiljem selgus, et seis on ikkagi kehv, hakkas klubi uut mängijat valima. Mina olin üks kandidaatidest. Saatsin treeneritele enda mänguvideoid ja muud taolist. Paari päevaga tehti otsus ära ja õnneks osutusin valituks mina. Kõik see juhtus nii kiiresti: umbes kolme päevaga jõudsime huvi tundmisest lepinguni. Oma jah-sõna pidin lõpuks ütlema tunni aja jooksul,” meenutab Mõnnakmäe.

Ennok ja Kullerkann võtsid Eesti koondise 28-aastase kapteni 30 000 elanikuga väikelinnas esimesest päevast oma hoole alla.

“Nad tegid mind nii linna kui kaasmängijatega kohe tuttavaks, lisaks jagasid näpunäiteid peatreeneri suhtes. Uude klubisse minnes on sellised asjad äärmiselt olulised, eriti keset hooaega, kui graafik on tihe ja ülejäänud võistkond on kokku kasvanud,” ütleb Mõnnakmäe.

Varasematel hooaegadel nii Rootsis, Austrias kui Poolas mänginud Mõnnakmäe sõnul on Prantsusmaa liiga tugevaim, kus ta eales mänginud.

“Liigade osas pole küsimustki, see on tugevaim. Võistkondade osas on aga võrreldav mu mullune klubi Poola esiliigas, kus oli tase tegelikult väga hea. Aga ka siin Nancy’s on treeningute kvaliteet tugev. Olen seda juba esimese nädalaga tunda saanud. Nüüd jääb üle vaid järelejäänud kolm kuud hooajast endast maksimum anda, et koondisega liitudes heas vormis olla.”

Koha eest algkoosseisus asub Mõnnakmäe võitlema noore prantslanna Adeline Aubry’ga, kes on viimastes mängudes end väga heast küljest näidanud.

“Aubry on mänginud tõesti hästi,” kinnitab Mõnnakmäe. “Ta on teistsuguse käekirjaga sidemängija kui mina. Minu eelis võiks tema ees olla kogemus. Iseenesest pole midagi otseselt lahti ka siis, kui ma kohe põhisidemängijaks ei kerki, sest minu jaoks on väga hea juba see, et saan nüüd igapäevaselt tugeva naiskonnaga koos treenida,” lisab Mõnnakmäe lõpetuseks.

Mõnnakmäe peaks oma ametliku debüüdi tegema Nancy eest sel nädalavahetusel liiga liidri Mulhouse’i vastu.

scroll to top