Kaartiderohkes mängus väljus pronksise medaliga Pärnu

Pärnu Võrkpalliklubi. | Foto: CEV

Credit24 Meistriliigas riputas endale kaela kõige kahvamtumat värvi medalid Pärnu Võrkpalliklubi, kes alistas pingelise heitluse järel 3:0 (25:23, 27:25, 25:21) Riia Tehnikaülikool.

Esimeses geimis sai oma mängumootori natukene paremini toimima Pärnu ja esimesele tehnilisele ajale mindi nende eduseisul 8:4. Pärast lühikest vaheaega mängiti punkt-punktis ja teisele minutilisele vaheajale mindi Pärnu paaripunktilises eduseisus 16:14. Pärast seda hakkas oma hoogu üles saama ka Riia võistkond, kuid paar eksimust andis esimese geimi seisuga 25:23 pärnakatele.

Teise geimi alguses haaras juhtohjad Läti meeskond, minnes 4:1 juhtima. Pärnu küll vähendas vahe minimaalseks, kuid esimesele tehnilisele time-out’ile mindi Riialaste juhtimisel 8:7. Geimi keskosas suvepealinna pallurite mängupilt paranes ja teisele tehnilisele ajale mindi juba nende eduseisus 16:14. Geimi lõpp oli äärmiselt pingeline, kus mõlemad võistkonnad nägid ka kollast hoiatuskaarti. Pingele pidas paremini vastu Pärnu ning Ilja Kovalovi serviäss lõpetas teise vaatuse seisuga 27:25 Eesti klubile.

Viimaseks jäänud kolmandas geimis käis punkt-punktis heitlus ja esimesele minutilisele vaheajale mindi Pärnu 8:7 juhtimisel. Seisul 3:3 teenis pärnakete poolel palli jalaga löömise eest punase kaardi Kovalov. Punane kaart annab automaatselt punkti vastastele ja lõunanaabrid läksid juhtima 4:3. Edasi jätkus võrdsete heitlus ja seisul 16:14 mindi pärnakate juhtimisel teisele tehnilisele ajale. Lätlaste lihtsad eksimused andsid geimi 25:21 Pärnule ja seega kogu kohtumine 3:0 Eesti klubile.

Pärnu resultatiivseim mängija oli 14 punktiga (+4) Chizoba Neves Atu. Teda toetas 11 silmaga (+5) Ilja Kovalov. Suvepealinna vastuvõtt oli 50%, rünnak 48%, lisaks saadi 7 punkti blokiga ning sama palju löödi ka ässasid. Lätlaste parimaks kerkis nii nagu ka eilses poolfinaalis Aleksandrs Avdelejev, kes kogus 11 punkti (0). Riia klubi vastuvõtuprotsendiks kujunes sarnaselt Pärnuga 50, rünnak 43%, lisa saadi 6 bloki ja 3 ässa näol.

Kell 17 algavas esikohamängus selgitavad Baltikumi parima volleklubi Tartu ja Saaremaa. Mängust teevad otseülekande Kanal12 ja Postimees.