fbpx
Close

Kutse koondisse jättis Šadeiko kahe tule vahele

Jade Šadeiko. | Foto: Siim Semiskar

Lõppenud nädalavahetusel Soome vastu tegi Eesti naiste koondise eest debüüdi lõppenud hooajal Tartu Ülikool/Bigbanki Eesti meistriks ja Balti Liigas hõbedale vedanud Jade Šadeiko (18).

Eesti rahvusnaiskond, kes valmistub peagi algavaks Euroopa Hõbeliigaks, pidas reedest pühapäevani kolm sõpruskohtumist Soome õrnema soo esindajatega ning kõigis mängus jäädi vastasele alla 0:3. Osapoolte kokkuleppel mängitud lisageimides tuli samuti tunnistada põhjanaabrite paremust.

Kõigis kolmes kohtumises kõvasti mänguaega teeninud Türilt tugevast kergejõustikuperest pärit diagonaalründaja ütles Võrkpall24’le antud usutluses, et esimeses kahes mängus oli suur närv sees, kuid kolmandas kohtumises suutis tegutseda palju rahulikumalt.

“Kaks esimest päeva olid minu poolt närvilised. Pühapäevases kohtumises üritasin vabamalt asja võtta ja mängida ning ma usun, et tasus ära. Kaks esimest geimi sain hakkama. Pärast seda vajusin natukene ära, kuid mentaalselt oli viimases mängus kõige lihtsam tegutseda,” sõnas tumedapäine piiga.

“Eks terve see nädalavahetus oli suur koosseisude katsetamine. Meil olid paljud põhimängijad puudu, samas Soome tuli kohale sisuliselt parimas koosseisus. Ma arvan, et noored said hästi hakkama ja siit saab ainult paremaks minna,” arutles varasemalt nurgaründajana tegutsenud Šadeiko.

Küsimusele, millised on suuremad vahed klubis ja koondises mängimisel, vastas 190-sentimeetrine võrkpallur järgnevalt: “Koondises on mäng tunduvalt kiirem. Kui klubis sai tõsteid viimistleda mängija soovi järgi, siis koondises on kõigile vaja võimalikult kiire ja täpne tõste sobitada. Üldpildis muid suuri vahesid ei ole.”

Kui veel paar kuud tagasi oli kindel, et Šadeiko jätkab oma karjääri Ameerikas rannavõrkpallurina, siis kutse saalikoondisesse pani ta oma otsuses kahtlema.

“Suure tõenäosusega lähen USA-sse. Kool pole hetkel veel paigas, samuti pole kindel veel see, kas mängin nii rannas kui ka saalis või keskendun ainult saalivõrkpallile. Ei oskagi kohe öelda kumba süda rohkem ihkab mängida. Kutse saalikoondisesse pani natukene mõtlema, millega võiks rohkem tegeleda, aga pean veel palju kaaluma seda asja. Pigem kisub rohkem saalivõrkpalli poole,” ütles ta naerusuiselt lõpetuseks.

 

 

 

scroll to top