Kahe vastasega maadelnud Eesti sai EM-i teises voorus šokk-kaotuse

Kert Toobal ja Renee Teppan vahetati täna mängu keskel välja. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti rahvusmeeskond pidas EM-finaalturniiril täna oma teise mängu, teenides ootamatu 0:3 (23, 28, 23) kaotuse D-alagrupi autsaiderilt Montenegrolt.

Eesti maadles täna väljakul kahe vastase, nii iseenda kui ka montenegrolastega. Kehv päev oli sisuliselt kõigil meie põhimeestel eesotsas rünnakuliidrite Robert Tähe ja Renee Teppani ning kaitsemängu orkestreeriva Rait Rikbergiga.

Eesti koondise algkoosseis: Kert Toobal, Robert Täht, Kristo Kollo, Renee Teppan, Timo Tammemaa, Ardo Kreek ja Rait Rikberg. Vahetusest sekkusid teises geimis Markkus Keel Toobali ja Andri Aganits Tammemaa asemel ning kolmandas geimis Hindrek Pulk Teppani asemel. Paraku paistis, et peatreener Gheorghe Cretu jäi täna vahetuste tegemistega hiljaks.

Eesti koondise resultatiivsemad olid täna Robert Täht 14 (+7), Kristo Kollo 13 (+11), Renee Teppan 11 (+2) ja Ardo Kreek 9 (+8) punktiga. Montenegrole tõi Marko Bojic 18 punkti (+10). Statistika.

Eesti on kahe mängu järel D-alagrupis viimasel kohal 0 punktiga. Homme ootab meid viimases Rotterdami mängus veel ees Tšehhi, teisipäeval ja kolmapäeval mängitakse juba Amsterdamis vastavalt Hollandi ja Ukrainaga.

Tabeliseis: 1. Holland 1-0 (3 p), 2. Poola 1-0 (3 p), 3. Ukraina 1-0 (3 p), 4. Montenegro 1-1 (3 p), 5. Tšehhi 0-1 (0 p), 6. Eesti 0-2 (0 p).