TÄISPIKKUSES | Kahest kaks: Hispaania sai silma pähe, ent Eesti võttis taas võidu

Eesti rahvusmeeskond. | Foto: CEV

Eesti koondis pidas reedel teise kontrollmängu Hispaania vastu. Eilsega võrreldes muutunud koosseisuga Eesti rahvusmeeskond suutis hispaanlased 3:1 (25:18, 25:19, 18:25, 25:23) üle mängida, vahendab võrkpalliliit.

Teist päeva järjest alustasid matši algkoosseisus vaid Oliver Venno ja Andri Aganits. Vägesid juhatas täna platsil Renet Vanker, nurgaründajatest anti võimalus Karli Allikule ja Kristo Kollole. Selle nädala jooksul tulid esimest korda platsile Timo Tammemaa ja Rait Rikberg.

Teisest geimist alates mängis diagonaalründaja positsioonil Renee Teppan. Kolmandas geimis said mänguaega ka Robert Viiber ja Märt Tammearu.

“Tahtsin täna teistele meestele võimaluse anda. Esimeses ja teises geimis oli sarnane kvaliteet nagu eile, ent kahes ülejäänud geimis oli ka raskeid hetki,” sõnas Eesti koondise peatreener Cedric Enard.

Kolmas geim kuulus hispaanlastele 25:18, see oli nende selle nädala esimeseks geimivõiduks. “EM-il ei saa meil niimoodi tähelepanu hajuda ja enesekindlus kaduda, nagu juhtus kolmandas ja neljandas geimis. Alles neljanda geimi lõpus suutsime õiged lahendused taas üles leida,” nentis Enard.

Eesti koondise suurimaks punktitoojaks osutus Karli Allik, kelle kontole kogunes 22 punkti (efektiivsusnäitaja +14). Kristo Kollo lisas 15 punkti (+9). Võrreldes eilse mänguga (48%) oli meeskonna vastuvõtt parem – 62%. Rünnakuid realiseeriti 46-protsendiliselt. Servil löödi 6 ässa, ent patustati koguni 19 pallingul. Blokiga teeniti 7 punkti.

Hispaania edukaim oli rünnakul 13 punktiga (+2) Jordi Ramon. Hispaanlaste vastuvõtt oli 48%, rünnak 38%. Blokiga teeniti 6 ja serviga 7 punkti (12 viga).

Homme kohtutakse Hispaaniaga kolmandat korda. Nädala ainsas ametlikus kontrollmängus on plaan kasutada taas eeldatavaid põhimehi. Et pidurdada koroonaviiruse levikut ja tagada koondise maksimaalne kaitstus enne kodust EMi, on mängud publikule suletud. Mängust näeb otsepilti kell 16.00 Postimehe vahendusel.