fbpx
Close

Kahest kaks! Lüütsepp ja Naaber tegid Soome liiga uuele hooajale vägeva sissejuhatuse

Oliver Lüütsepal on põhjust avanädalavahetusega rahule jääda. | Foto: Akaa Volley

Oliver Lüütsepa juhendatav Akaa Volley teenis Soome meistriliiga avanädalavahetusel kuuest võimalikust punktist viis, alistades eile teise vooru kohtumises võõrsil Raisio Loimu 3:2 (16, -21, 19, -23, 12).

Akaa tulemuslikem oli Joni Mikkonen 19 punktiga (+9), Endewin Herrera lisas 15 punkti (+9). Hea mängu tegi sarnaselt avavoorule Mart Naaber, kes kogus 12 punkti (+8). Kui rünnak oli tartlasel keskpärane (15-st 7), siis blokis tuli lisa 4 ja servil 1 punkti võrra. Nädal aega tagasi Tartu kontrollturniiril osalenud Raisiole tõi iisraellane Tamir Hersko 18 punkti (+12).

Tegu oli ajaloolise võiduga, sest Akaa polnud kunagi varem Raisiot alistanud. Võidule lisas väärtust seegi, et kui Akaa pidas päev varem neljageimilise lahingu, siis Raisio tuli kohtumisele vastu puhanult.

Soome liigat juhib enne tänaseid mänge Loimaa Hurrikaani 6 punktiga, Akaa on 5 punktiga teine. Viimaselt ehk kümnendalt kohalt leiame aga üllatuslikult eelmise hooaja hõbemedalisti Oulu Etta, kes kaotas reedel 1:3 Akaale ja laupäeval sama tulemusega Loimaale.

Loe ka: Soome liiga avavoor: Naaber, Ennok ja Peit tõid kokku suisa 56 punkti!

scroll to top