fbpx
Close

Kaks Eesti naispaari tegid Ventspilsi turniiril hea tulemuse

Heleene Hollas rünnakul. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti parim naisduo Heleene Hollas – Liisa Soomets võttis Läänemere kaldal Ventspilsis toimunud Läti karikavõistluste avaetapilt maksimumi, teenides turniiril kolmanda koha.

Neljanda asetuse saanud eestlannad alistasid 1700 euro suuruse auhinnafondiga turniiri alagrupis esmalt 39 minutiga leedukad Danute Diana ja Karolyna Santaryte 2:1 (-18, 18, 12) ning seejärel 31 minutiga viienda asetusega lätlannad Liva Sola ja Eliza Isajeva 2:0 (13, 19).

Kogu naiste turniiri pikimas matšis, 46 minutit kestnud veerandfinaalis alistasid Hollas ja Soomets 2:1 (17, -15, 14) nädal aega tagasi Tallinnaski mänginud lätlannad Marta Ozolina ja Luize Skrastina.

Poolfinaalis tulid Hollasele ja Soometsale vastu valitsevad Euroopa meistrid ja Tokyo olümpiale koha juba taganud lätlannad Tina Graudina ja Anastassija Kravcenoka, kes võtsid 2:0 (13, 14) võidu ja edenesid kindlalt finaali.

Pronksimängus said Hollas ja Soomets poole tunniga 2:0 (18, 18) jagu leedulannadest Ieva Dumbauskaitest ja Gerda Grudzinskaitest.

Juudit Kure-Pohhomov ja Heleene Hollase vanem õde Anett Hollas tegid Läti sadamalinnas samuti ilusa turniiri. Nad pääsesid oma alagrupist Dumauskaite ja Grudzinskaite järel teisena edasi, võtsid play-off’i avaringis napi võidu Leedu duo Lilija Frelik ja Vlada Oganauskiene üle ning andsid seejärel kõva lahingu Haveni turniiril triumfeerinud lätlannadele Varvara Brailkole ja Anete Namikele. Mängu võitsid siiski lätlannad 2:1 (-17, 15, 14).

Meestest lõid Ventspilsi turniiril kaasa Siim Tammearu ja Steven Kabanen, kes langesid välja kvalifikatsiooni teises ringis.

Turniiri otsustavad mängud peetakse pühapäeva õhtupoolikul.

Tulemused

scroll to top