fbpx
Close

Kaks Eesti paari pidasid MK-sarja poolfinaalis ajaloolise ja meeldejääva lahingu, ees ootavad medalimängud

Mart Tiisaar (näoga kaamera poole) ja Kusti Nõlvak. | Foto: ekraanitõmmis

Vilniuses jätkuval ühe tärni MK-etapil jõudsid eestlaste omavahelise poolfinaali kaudu kullamängule Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar, kes alistasid 55 minutit kestnud kohtumises 2:1 (18:21, 21:14, 15:13) Dmitri Korotkovi ja Timo Lõhmuse. Tegu oli ajaloolise matšiga, sest kunagi varem polnud Eesti paarid omavahel MK-etapil sellises faasis mänginud.

Paarisajapealise Leedu publiku ees peetud Eesti duode kohtumine pakkus palju mänguilu, kuid otsustavatel hetkedel panid kogenumad Nõlvak ja Tiisaar ikkagi napilt, aga kindlalt paremuse maksma.

“Oma treeningkaaslaste vastu on muidugi teistmoodi mängida. Aga me nautisime seda. Tahaksin tänada ka publikut, sest me polnud varem Timo ja Dima vastu sellise tasemega turniiril ja sellises atmosfääris mänginud,” sõnas Tiisaar pärast mängu platsi ääres tehtud intervjuus.

Teises geimis oli seejuures mitmeminutiline paus, kuna Tiisaar vigastas mänguolukorras nina. Midagi hullu aga ei juhtunud ja finaalmängus saab meie esiduo taas väljakule joosta.

Kell 17.00 algavas finaalis kohtuvad Nõlvak ja Tiisaar vanade tuttavate, Eestiski tänavu mitmel turniiril hästi esinenud leedukate Robert Juhnevitši ja Arthur Vassiljeviga, kes alistasid esimeses poolfinaalis itaallased Tobia Marchetto ja Alberto Di Silvestre kindlalt 2:0 (21:10, 21:13). Pronksimäng itaallaste ning Korotkovi ja Lõhmuse vahel algab kell 15.00. Mänge näeb otsepildis meie meeste Facebooki lehekülgedelt.

scroll to top