fbpx
Close

Kaks Eesti tippklubi lähevad karikasarjas vastamisi juba veerandfinaalis

Tartu loots Andrei Ojamets ja Pärnu juhendaja Avo Keel kohtuvad tänavu karikasarjas juba veerandfinaalis. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eilsel klubivõrkpalli uue hooaja avaüritusel Põhjala pruulikojas toimus lisaks klubide tutvustamisele ka 2019. aasta Aadu Luukase meeste karika ja Eesti naiste karikavõistluste veerandfinaalpaaride loosimine. Karikavõistluste finaal toimub nii naistele kui meestele 29. detsembril Saku Suurhallis.

Aadu Luukase karikavõistlustel osaleb viis meistriliigaklubi ja kolm esiliigaklubi. Tiitlikaitsja on Saaremaa Võrkpalliklubi, kes alistas finaalis 3:2 Pärnu Võrkpalliklubi. Eelmise aasta finalistid paigutati kohtadele 1 ja 8, ülejäänud klubid olid paigutamata.

Meeste veerandfinaalid toovad kohe tõelise põnevuspaari, sest Eesti naiste koondise kapten Julija Mõnnakmäe loosis kokku Tartu Bigbanki ja Pärnu. Ülejäänud meistriliigaklubid mängivad pääsu eest poolfinaali esiliigaklubidega.

Aadu Luukase karika ülemise tabelipoole veerandfinaalpaarid:

Saaremaa VK – Tallinna Ülikool (esiliiga)

Selver Tallinn – EMÜ SK (esiliiga)

Aadu Luukase karika alumise tabelipoole veerandfinaalpaarid:

TalTech – Est/Nor Kiili (esiliiga)

Bigbank Tartu – Pärnu VK


Naistest on karikavõistlustel tiitlikaitsja Tartu Ülikool/Bigbank, kes alistas eelmisel aastal finaalis 3:1 TalTech/Tradehouse´i. Eelmise aasta finalistid paigutati kohtadele 1 ja 8, ülejäänud naiskonnad olid paigutamata. Seekord osaleb viis meistriliigaklubi ja kolm esiliigaklubi.

Naiste karikavõistluste ülemise tabelipoole veerandfinaalpaarid:

TÜ/Bigbank – Kohila VK/Iluakadeemia (esiliiga)

VK Kramp N1 (esiliiga) – Audentese SG/Noortekoondis

Naiste karikavõistluste alumise tabelipoole veerandfinaalpaarid:

Famila/Võru VK – Gerardo´s Toys/Neemeco

Tallinna Ülikool – TalTech

Eelringide mängud toimuvad nii meeste kui naiste karikavõistlustel kohalesõitudega: üks mäng kodus, teine võõrsil. Esimene mäng peetakse esimesena nimetatud võistkonna kodus. Võitjaks osutub kaks võitu saanud võistkond või juhul kui mõlemal võistkonnal on üks võit ja üks kaotus, siis mängu eest antavate suurema punktide arvuga võistkond. Mängu eest antavate punktide võrdsuse korral mängitakse kuldne geim.

Veerandfinaalid peavad olema mängitud 10. novembriks, poolfinaalid 22. detsembriks.

scroll to top