Kaks eriilmelist mängu: Pärnu võitis tunniga, tehnikaülikoolide madin kestis viis geimi

Pärnu tänased resultatiivseimad mehed Toms Švans (paremal) ja Boriss Žukov (vasakul) plaksu andmas. | Foto: Aivar Kütt/Pärnu Võrkpalliklubi

Credit24 Meistriliiga nädalavahetus lõppes kahe eriilmelise mänguga Eestimaa pinnal. Läti meeskondi võõrustanud Maarjamaa esindused väljusid mõõduvõttudest võidukatena, punktid said tabelisse kirja nii Pärnu Võrkpalliklubi kui TalTech.

Pärnu Võrkpalliklubi võttis tabeli viimase võistkonna Jelgava Biolarsi vastu tõelise seljavõidu, kui üheski geimis lätlasi 15 punktini ei lastud. Tunni ja üheksa minuti pikkune mäng lõppes 3:0 (25:13, 25:14, 25:10) pärnakate kasuks. Võitjate edukaim mees oli Toms Švans (13/+11), kes ründas kõik 7 tõstet punktiks, sai kirja 5 individuaalset blokipunkti ja lisaks ühe serviässa. Oma servikahuri sai käima Boris Žukov, kelle 13 toodud punktist (+10) 5 moodustasid ässpallingud. Jelgava resultatiivseimaks kujunes Davis Storkis 9 punktiga (+1).

Teisel kohal paikneva TalTechi ja seitsmenda positsiooni omaniku Riia Tehnikaülikool/Jurmala mõõduvõtt Kuressaare spordihoones kestis aga Pärnu matšist kaks korda kauem. Puhta diagonaalründaja puudumisel alustas Tallinna tehnikaülikooli esindus sel positsioonil ka keskblokeerijana platsil käinud Jan Markus Üprusega, kuid mängu käigus paikas tema koha tavapäraselt nurgaründajana tegutsev Rauno Tamme. TalTech kaotas 2:1 eduseisust küll neljanda geimi üsna pikalt, kuid pani oma paremuse viiendas geimis kindlalt maksma ja võitis kogu mängu tulemusega 3:2 (25:20, 23:25, 26:24, 15:10). Ilusa mängu tegid TalTechi ridades nii Kevin Saar (20/+8) kui Rauno Tamme (18/+10). Üleplatsimängija oli aga lausa 32 punkti kogunud Riia diagonaalründaja Matiss Gabdulins (+18).

Pärnu tõusis võiduga liigatabelis viiendale kohale ja on kogunud 20 punkti. Põhiturniiri võitja Tartu Bigbanki järel jätkab 30 punkti kogunud TalTech teisel positsioonil. Järgmine mäng Credit24 Meistriliigas leiab aset juba kolmapäeval, kui TalTech ja Pärnu võtavad mõõtu omavahel.