fbpx
Close

Kaksikute isaks saanud Juhkami naasis mõneks päevaks Tartusse, nägi lapsed ära ja treenis Bigbankiga

Martti Juhkami osales täna Tartu Bigbanki treeningul, ühtlasi nägi ta akna tagant ära kaksikutest pojad. | Fotod: Allan Siimann, erakogu

Eesti võrkpallikoondislast ja Friedrichshafeni põhimeest Martti Juhkamit on parasjagu ees ootamas üks klubikarjääri tähtsamaid perioode – Saksamaa meistrivõistluste finaalseeria -, ent rakverelane viibib hetkel hoopis kodumaal, sest elus on spordist tähtsamaidki asju.

“Kolmapäeval ehk 31. märtsil sündisid meie perre kaksikud poisid,” kinnitas koos elukaaslase Liisiga lapsevanemaks saanud Martti Juhkami täna pärastlõunal Võrkpall24’le. “Öeldakse, et tavaline rasedus on 9 kuud ehk 40 nädalat. Kaksikute puhul räägiti meile aga, et kui nad varem välja ei taha tulla, siis võtaks 36. nädalal. Aga poisid otsustasid, et sünnivad juba 33. nädalal.”

Teade selle kohta, et lapsed on valmis sündima, jõudis papani kolmapäeva hommikul. “Ostsin lennupiletid kohe ära, aga lennuliiklus on hetkel selline, nagu ta on. Lapsed sündisid, kui olin Riia lennujaamas. Tartusse jõudsin kell kaks öösel,” räägib Juhkami, kelle kõrval on viimastel aastatel Eesti võrkpalluritest kaksikute isad saanud ka Tartu Bigbanki sidemängijad Ronald Järv ja Kert Toobal.

Ema ja mõlema lapse tervis on hea, kuid kolm-neli nädalat hoitakse enne tähtaega sündinud poisse veel haiglas arstide valvsa pilgu all. Värsketele ilmakodanikele pandi nimeks Finn ja Leon.

“Võrkpalliga pole nimede puhul mingit seost. Leonile ei pannud nime Wilfredo Leoni järgi. Meile lihtsalt meeldis see nimi. Aga Leoni iseloom on küll väga energiline. Tema sündis esimesena ja kaalus 1,8 kilo, Finn tuli välja teisena ja kaalus 1,5 kilo. Leonil kui lõvil paistab sportlasena ainest olevat küllaga,” muigab 32-aastane võrkpallur. “Tahtsime lastele lühikesi ja ka välismaal kergesti arusaadavaid nimesid panna, sest nii minu kui ka Liisi nime hääldamisega on võõrsil omajagu probleeme olnud.”

Täna Tartu Bigbankiga treeninud Juhkami jääb Emajõelinna, kuhu pere soetas hiljuti ka uue kodu, kuni pühapäevani. “Saksamaal öeldi klubist kohe, et mine ja tule tagasi alles siis, kui Eestis on kõik korda aetud. Friedrichshafen ei teinud tõesti mitte mingisuguseid takistusi. Ka peatreener Michael Warm ütles, et oluline pole hetkel see, kuidas ma finaalis mängin, vaid et naise ja lastega kõik hästi oleks. Ta mõistis, et elus on võrkpallis tähtsamatki.”

Juhkami jääb suve esimeses pooles koondise tegemistest eemale ja liitub rahvusmeeskonnaga praeguste plaanide kohaselt siis, kui meeskond asub juulis koduseks EM-finaalturniiriks valmistuma. Saksamaa meistrivõistluste finaalseeria kahe kohaliku tippklubi Friedrichshafeni ja Berliini vahel algab järgmisel neljapäeval. Berliini juhendaja on teatavasti Eesti koondise peatreener Cedric Enard.

scroll to top