fbpx
Close

Kalev/Cramos särav Janari Jõesaar alavalikust: ma arvan, et noorena sai isaga liiga palju võrkpalli mängitud

Janari ja Alari Jõesaar. | Fotod: Siim Semiskar; volley.ee

Eesti korvpallikoondise üheks silmapaistvamaks mängijaks on kerkinud viimastel hooaegadel 26-aastane ääremängija Janari Jõesaar, kes teeb parasjagu BC Kalev/Cramos karjääri edukaimat hooaega.

Euroopa tugevamate liigade hulka kuuluvas VTB Ühisliigas on Jõesaar kogunud tänavu keskmiselt 11 punkti ja 6 lauapalli mängu kohta. Tema efektiivsusnäitaja 15,4 on suisa meeskonna parim.

Janari isa Alari Jõesaar ei vaja võrkpallisõpradele pikemat tutvustamist. 1990ndatel aastatel ise nii Eesti kui ka Soome liigas mänginud Alari on tänaseks juba paarkümmend aastat vedanud Tartu võrkpalliklubi. Pole kahtlustki, et tänu 198-sentimeetrisele kasvule ja hiilgavale hüppevõimele – Janarit peetakse Eesti parimaks lauavõitlejaks – võinuks pojastki saada edukas võrkpallur. Ent miks läks teisiti?

“Ma arvan, et liiga palju sai noorena mängitud isaga võrkpalli. Võib-olla viskas üle,” muigas Janari Korvpall24 taskuhäälingusaates “Möödavise” alavalikust rääkides. “Olen kunagi maininud, et minu arust on võrkpall laiskade meeste mäng, kuna seal pole nii palju jooksmist. Mulle meeldis tol hetkel aga palli ka põrgatada.”

“Ma käisin tegelikult noorena mitmes erinevas trennis. Ka näiteks jalgpallitrennis. Aga korvpall meeldis lihtsalt rohkem ja ega isa kätt ette ei pannud. Ma arvan, et isa ei saanudki seal midagi otsustada,” rääkis Janari.

“Ma olin suhteliselt okei võrkpallur. Oleksin ilmselt väga hästi ka sel alal hakkama saanud. Sai tõesti palju isaga trennides kaasas käidud ja mängitud. Ja ega ma isal isegi puhkusel käies väga puhata ei lasknud, vaid võtsin ikka võrkpalli kätte ja hakkasime koos kõksima,” meenutas tartlane.

“Oleksin kindlasti diagonaalründaja,” kõlas kiire vastus, kui uurisime, mis positsioonil Janari täna mängiks.

Olgugi et Janari on ise täna korvpallur, satub ta vahel tänu isale tänaseni ka võrkpalli vaatama. “Kui isal Tartus külas käin, siis ikka jälgin. Ega ta väga muud telekast ei vaata, ikka võrkpalli. Korvpalli vaatab vist ainult siis, kui on mu enda mängud.”

Janari Jõesaart näeb korvpallurina uuesti väljakul juba sel pühapäeval, kui Kalev kohtub VTB Ühisliigas esikohal paikneva Moskva oblasti Himkiga. Mäng peetakse Moskvas.

Kogu võrkpalliteemalist arutelu kuula selle nädala “Möödaviske” saates alates 7.00’st:

scroll to top