fbpx
Close

Kalmazidis tunnistas debüüdi järel: me polnud Lõhmuse tulekuks valmistunud

Ioannis Kalmazidis televisioonile intervjuud andmas. | Foto: Karl Rinaldo

Eesti ja Läti klubisid ühendavas Credit24 Meistriliigas toimus täna üks kohtumine, kui Tallinna Selver sai väärt 3:1 (28:26, 25:22, 22:25, 25:18) võidu Saaremaa Võrkpalliklubi üle. Saaremaa Võrkpalliklubi peatreenerina sai täna tuleristsed kreeklane Ioannis Kalmazidis, kes oli kaotusest hoolimata meedia ette saabudes heas tujus.

“Mängisime esimeses geimis väga hästi, näiteks rünnakul olime Selverist palju paremad. Reegel ütleb, et sellise rünnakuprotsendiga (78%) pole võimalik geimi kaotada, aga samas tegime me avageimis palju vigu nii servil kui ka servi vastuvõtul. Mängu edenedes võrdsustus mäng, kuid otsustavatel hetkedel tegime sundimatuid vigu. Sellised asjad otsustavad vahel geimide tulemuse. Ja loomulikult ka see, et kui me oleme mängu favoriidid, siis võivad mängijad endale liiga suured pinged peale panna. Sellises olukorras on keeruline hästi esineda,” sõnas Kalmazidis pärast mängu.

“Olen olnud Saaremaal vaid mõned päevad. Selle ajaga pole võimalik meeletuid muudatusi teha. Ja see polegi minu eesmärk, sest meeskond on hea ja ka eelmine treener (Urmas Tali) tegi head tööd. Loomulikult plaanin ma midagi muuta, aga vähemalt praegu on veel vara midagi kardinaalselt muuta.”

Selveri aitas võidule vedada vahetusest sekkunud Timo Lõhmus, kes oli mullu meeskonna põhidiagonaal, kuid on tänavu Matej Šmidli seljataha Alessandro Piroli teiseks valikuks langenud. Kas Kalmazidis oli Lõhmuse sekkumiseks valmistunud?

“Me polnud selleks valmistunud, sest Šmidl on nende põhiründaja ja keskendusime väga palju just temale,” vastas kreeklane. “Muidugi olid meil ka Lõhmuse rünnakutest mõned pildid, aga kõigist 14 mängijast pole võimalik väga põhjalikku ettevalmistust teha. Kuna me olime keskendunud rohkem teistele mängijatele, jäi talle rohkem ka väljakul ruumi. Ta tegi tõesti väga hea mängu.”

Kas Saaremaa meeskond oli aasta esimeses mängus ehk füüsiliselt väsinud? “Ei, ma ei usu seda. Ma arvan, et kahe meeskonna osas pole selles osas suurt vahet, isegi hoolimata karikafinaalist. Füüsiliselt polnud meeskond väsinud.”

Kedagi eraldi välja Kalmazidis oma meeskonnast täna tuua ei soovinud. “Ma ei taha kedagi hea või halva osas välja tuua, sest see on meeskonnamäng. Loomulikult oleks võinud mõned mängijad paremini mängida, aga kaotades oleme me kõik kaotajad, ja vastupidi.”

“Selline on tippsportlase elu. Isegi kui me võitnuks tänase mängu, tulnuks meil see kõik kiiresti unustada, sest uued mängud ootavad juba nädalavahetusel ees. Öeldakse, et kaotustest õpitakse rohkem kui võitudest. Aga liiga palju ma ka õppida ei taha,” muigas Kalmazidis lõpetuseks.

scroll to top