Kaotusseisust välja rabelenud TalTech naaseb Leedust väärt võiduga

TalTech. | Foto: Riina Vals

Credit24 Meistriliigas peeti täna üks kohtumine, milles TalTech alistas võõrsil 3:1 (-23; 17; 23; 21) Gargždai Amber-Arlanga. Eesti meeskonnale oli see teiseks võiduks neljast mängust, Amber Volley’l on pärast kahte peetud kohtumist punktiarve avamata.

Mängu algus oli tasavägine ning esimeses geimi keskosani ühte jalga. Pärast teist tehnilist time-out‘i sai Amber Volley sisse mõnepunktilise edu, mida enam käest ei antud – 25:23. Teises geimis jäi TalTech kiirelt 0:4 kaotusseisu, kuid suudeti kosuda ning Tamur Viidalepa serviseeria järel juhiti juba 19:16. Vastase ebakindlusest hoogu saanud Janis Sirelpuu hoolealused enam jalga gaasipedaalilt maha ei võtnud ning tasuks kindel 25:17 geimivõit. Ka järgnevas kahes geimis ei suutnud leedukad üles leida eelmises mängus Saaremaa vastu näidatud kindlust ning tegid mitmeid lihtsaid vigu – eksiti palju rünnakul ja esines kommunikatsiooniprobleeme. Seega kogu kohtumine Maarjamaa klubile numbritega 3:1.

Üleplatsimeheks kerkis aastaid tagasi ka Võru Valiot esindanud Robert Juchnevic 25 punktiga (+17), keegi teine leedukate poolelt kahekohalise punktisummani ei jõudnud. Võõrustajate vastuvõtt oli 61%, rünnak 46%, lisaks saadi 8 blokki ja löödi 7 ässa.

TalTechi edukaim punktikütt oli endiselt diagonaalründaja positsiooni täitev Valentin Kordas 22 punktiga (+12). Suurim tugi liidrile tuli võistkonna kaptenilt Tamur Viidalepalt, kes panustas edusse 11 punkti (+6). Seejuures realiseeris nurgaründaja tõsteid suisa 58% efektiivsusega. Positiivselt väärib märkimist veel olulistel hetkedel hästi tegutsenud Sten Perillus. Võitjad said serve vastu 60-protsendiliselt, rünnati 39-protsendiliselt, lisa tuli 8 bloki ja 6 ässa (4 Kordas) näol.

Tänase võiduga kerkis TalTech turniiritabelis teisele kohale, olles kogunud kuus punkti. Liidrina jätkab täisedu ning 12 punktiga Saaremaa. Gargždai Amber-Arlanga ei ole tabelisse veel punkte saanud ning asub eelviimasel positsioonil.

Homme mängib Leedu klubiga tablelis neljandat kohta hoidev Tartu Bigbank. Järgmisel nädalavahetusel sõidavad leedukad Eestisse, kus kohtutakse laupäeval kell 18 Tallinna Selveriga ning pühapäeval kell 17 Pärnu Võrkpalliklubiga.

Teksti autor: Rainis Karro