fbpx
Close

Kapten Kert Toobal sai kaksikute isaks!

Õnnelikud vanemad koos kaksikutega jalutuskäigul. | Foto: erakogu

Eesti rahvusmeeskonna ja Tartu Bigbanki kapten Kert Toobal sai tänavu mais esmakordselt isaks, kui tema ja abikaasa Annika perre sündisid kaksikud Nonna ja Jakob.

Enneaegselt sündinud kaksikud nägid ilmavalgust 9. mail ja on hea tervise juures.

“Eks ta, jah, emotsionaalne sündmus oli,” tunnistab 41-aastane Kert Toobal. “Midagi pole öelda – ikkagi päris inimesed. Vaatasime, et aega veel on selle sündimisega, aga see hetk jõudis lõpuks kätte üpris äkitselt. Edasine vajas juba harjumist. Aga ega siin elus midagi sellist väga polegi, millega laste sündi kõrvutada. See on väga suur asi ja muudab ka oma elu palju.”

Eriti keeruline oli maikuu Annikale, nooruses samuti võrkpalli harrastanud abikaasale, kes läks vaid kaks nädalat pärast haiglast kojusaamist Tartu Ülikoolis proviisoriõppe lõpueksamit tegema.

“Kõik tähtsad asjad langesid muidugi kokku, aga ju siis pidi nii minema. See, et Annika nii vähe aega pärast sünnitust eksami tegi ja ülikooli lõpetas, on minu jaoks muljetavaldav. Ma olen hästi uhke, et ta suutis kõigega kenasti toime tulla,” ütleb värske isa.

Kaksikute nimed tulid eri radu pidi, ometi omavad mõlemad erilist tähendust.

“Nonna oli Annika vanaema nimi ja Jakob tuli võib-olla seepärast, et me elasime eelmisel hooajal Jakobsoni tänaval ning jalutasime mööda Jakob Hurda ja Jakobi tänavat,” selgitab Toobal.

Kuidas Kert ja Annika uues rollis esimesed poolteist kuud hakkama on saanud? “Mida rohkem gramme ja kilosid, seda suuremaks läheb kisa,” naerab Toobal. “Üldiselt on nii, et kui üks kisamise lõpetab, siis teine alustab. Kahekesi on muidugi lihtsam neid kantseldada, aga üksi on päris keeruline.”

Kogenud sidemängija pole elumuutva sündmuse järel sportlasteelt kõrvale kaldunud, kuigi prioriteedid on tulnud mõistagi üle vaadata. Osati sattus laste sünd ka heale ajale, sest klubihooaeg oli selleks ajaks läbi saanud ja Eesti koondis koguneb tänavu koroonakriisi tõttu alles juuni lõpus. Seni teevad rahvusmeeskonna mängijad trenni individuaalsete jõusaalikavade järgi.

“Eks praegu on lihtsalt kaksikute järgi asju sätitud. Trennis käin siis, kui tekib võimalus – etteplaneerimist enam pole. Alguses olin rohkem kodune, kuna Annika valmistus eksamiks, aga nüüd olen juba mõnda aega regulaarselt trennis käinud,” ütleb Toobal.

Kogu pere on end hetkel sisse seadnud Tallinna korterisse, ent korraliku isana ei plaani Kert naist ja lapsi omaette jätta ka siis, kui koondis paari nädala pärast Tartus koguneb.

“Päris nii ei saa, et ütlen neile: “Tulen kuu aja pärast tagasi, proovige hakkama saada!” Üritame leida mingeid lahendusi, et nad Tartusse kaasa võtta,” sõnab sidemängija.

Lõpetuseks, ega Nonnast ja Jakobist ometi võrkpallurid saa? “Lastel, kes näevad oma vanemat või vanemaid ise mängimas, on suurem tõenäosus, et tuleb võrkpallipisik sisse. Ma natuke kahtlen, kas ja kui palju meie kaksikud mind mängimas näevad. Eks nad vaatavad ise ajapikku, mis meeldima hakkab,” lisab Papa Toobal lõpetuseks.

Eesti rahvusmeeskonna võrkpallurite jaoks on olnud viimased paar aastat eraelus eriti viljakad. Järelkasvu on saanud lisaks Toobalile Andrus Raadiku, Ardo Kreegi, Rait Rikbergi, Andri Aganitsa ja Rauno Tamme pere.

Olgugi et sõnadest jääb sellisel puhul väheks, soovib Võrkpall24 kogu võrkpalliperega Annikale ja Kerdile palju õnne!

scroll to top