fbpx
Close

INTERVJUU | Kapten Mõnnakmäe: loodan, et see suur projekt, mida koondisega teeme, jõuab laiemalt noorsportlasteni

Julija Mõnnakmäe. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti naiste võrkpallikoondise sidemängijast kapten Julija Mõnnakmäe kuulub kahtlemata võistkonna olulisimate lülide hulka. 30-aastane mängujuht tüüris klubihooajal TalTech/Tradehouse kolme kuldmedalini, ent on praeguseks keskendunud täielikult koondisega järgmisele suurele eesmärgile – pääseda naiskonnaga teisele järjestikusele Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile.

Hetkel elatakse naiskonnaga sisuliselt mullis ja töö käib juba täie hooga. Koondiseperioodi olulisimad mängud, mis otsustavad ihaldatud turniirile pääsejad, leiavad aset juba mai keskel. Uurisime rahvusnaiskonna kaptenilt koondise pressikonverentsi käigus põgusalt muljeid uute koondisekaaslsaste ja laiemate eesmärkide kohta. Head lugemist!

See koondisesuvi algab veidi teisiti: tulete otse mängudelt, mitte isolatsioonist nagu eelmisel kevadel. Kas nii on veidi lihtsam alustada?

Nojah, selles mõttes küll. Aga tavaliselt ongi nii, et kohe pärast klubimänge algab koondiseperiood. Eelmine aasta oli selles osas pigem erandlik, siis polnud ka selliseid suuri mänge ootamas. Oli lihtsalt treeninglaager. EM jäi toona ära ja me teadsime, et meil on aega. Praegu on aga hästi kiire – peame kiiresti võistkonna kokku saama ja alustama kohe mängudega.

Aga algus on vist positiivne? Kõigil on nägu naerul ja meeleolu hea?

Jaa. Sellega pole meil kunagi probleeme olnud. Kõik on hästi motiveeritud ja kuna seekord on koondise nimekiri palju pikem, siis on tore näha uusi nägusid. Seda mis nad on aastaga õppinud ja kuidas nad sulanduvad koondisse koos kogenumate mängijatega. Noored on väga hästi hakkama saanud, selles mõttes on ka kõik tore.

On kedagi, kes on eriti positiivselt üllatanud ja keda tahaksid välja tuua?

Ma ei tahaks kedagi nimeliselt välja tuua hetkeseisuga. Kõik on hästi tublid olnud. Kahju, et mõned mängijad peavad välja jääma. Eks nende aeg alles tuleb. Kõik, kes siin esimestel nädalatel on toimetanud, on väga motiveeritud ja tõesti tublisti hakkama saanud.

Suve peamine eesmärk on kindlasti EMi pilet lunastada, aga mida sooviksid veel kaptenina, et naiste koondis sellel suvel saavutaks?

Edasipääsemine on hästi suur eesmärk. Kui vaatame veel suuremat pilti, siis loodan, et need noored, kes nüüd koondisesse on tulnud, saavad aru, et see ongi professionaalsem võrkpall. Loodan, et neil tekib huvi jätkata võrkpalliga ja nad teevad valiku saada professionaalseks mängijaks. Loodan, et see suur projekt, mida koondisega teeme, jõuab ka noormängijateni laiemalt. See võiks saata sõnumi, et noored valiksid võrkpalli – või ükskõik mis muu spordiala – ja sooviksid saada tippsportlaseks. See oleks suurem eesmärk, mille nimel ei tööta mina eraldi, vaid kogu koondis tervikuna.

Kirjelda palun, milline teie elukorraldus praegu koondise juures välja näeb?

Eks me oleme siin justkui mullis. Kusagil ei käi, oleme ainult hotellis ja saalis. Trenniaega on palju rohkem, kui eelmisel suvel. Samas pause on palju vähem treeningutes. Eelmine kord me üsna palju analüüsisime treeninguid. Nüüd läksime palju kiiremini trennidega mänguliseks. Tehnilisi asju teeme väga vähe ja üritame leida mängulist klappi võistkonnas.

Kas ka järgmise klubihooaja osas oled jõudnud midagi mõelda ja plaane teha?

Mingid mõtted on alati. Aga praegu ma ei tegele sellega. Koondisega on väga suur eesmärk, kõik mõtted on koondisel ja praegu klubihooaja kohta kommentaare ei jagaks.

scroll to top