fbpx
Close

Kapten Mõnnakmäe: olen kõigi mängijate üle uhke

Julija Mõnnakmäe. | Foto: Gertrud Alatare

Eesti rahvusnaiskond lõpetas tänavuse Euroopa Hõbeliiga võiduga, kui kodus saadi maratonmatšis 3:2 jagu Portugali naiskonnast.

Eesti naiskonna kapten Julija Mõnnakmäe rääkis Võrkpall24’le antud usutluses, et pärast teist geimi hakkas Portugal kõvemat servi lööma ja sellest tulenevalt olid meie naised vastuvõtul raskustes.

“Kolmandas geimis hakkas Portugal palju paremini servima ja me jäime hätta. Kui me servi kätte ei saa, siis on mul väga raske mängu laiali jagada. Kolmas geim suuresti vastuvõtu taha jäi. Neljandas geimis näitas Portugal väga head kaitset ja meie vajusime ära,” sõnas Pärnust pärit sidemängija.

Esimesed kaks geimi võitis Eesti kindlalt, kuid Mõnnakmäe sõnul nad seetõttu jalga sirgeks ei lasknud.

“Kindlasti ei läinud jalg sirgeks. Eks meil on päris palju jäänud selle taha, et me pole suutnud keskenduda lõpuni. Eriti siis, kui oleme 2:0 ees ja vastane hakkab alates kolmandast geimist väga hästi mängima. Peame suutma jääda maa peale,” raputas ta pisut tuhka naiskonnale.

Hõbeliiga oli 175-sentimeetrise võrkpalluri arvates suurepäraseks ettevalmistuseks enne augustis algavaid Euroopa meistrivõistlusi.

“See oli väga hea kogemus meie jaoks. Alates esimesest mängust läksime iga kohtumisega aina paremaks, mis oli ka meie eesmärk. Väga kahju on Kreeka võõrsilmängust, mille kaotasime. Natukene jäi puudu, et see mäng oleks teisiti lõppenud. Kodus mängisime Sloveeniaga samuti väga hästi, aga hetkel on Sloveenia taseme poolest natukene parem kui meie. Saime suurepärased treeningmängud enne Euroopa meistrivõistlusi,” lausus Mõnnakmäe.

Küsimus, keda ta meie naskonna poole pealt esile tõstaks, pani Mõnnakmäe kukalt kratsima.

“Kuidas ma nüüd ütlen… Ma kiidaks tegelikult kõiki. Nägin esimesest päevast alates, kuidas kõigil läks nii vorm kui ka kokkumäng ülesmäge. Ei tahaks isikuliselt kedagi välja tuua, vaid olen kõigi mängijate üle uhke,” ütles ta naerulsui.

Lõppenud hooajal Prantsusmaal pallinud sidemängija ütles, et Hõbeliiga hooaeg võidukalt lõpetada oli magus, eriti kodupubliku ees.

“(Naerab.) Rahval oli kindlasti põnev. Mängu täie raha eest – 2:2 ja viies geim haarav. Olime viimases vaatuses 14:8 ees ja lasime vastased järgi, aga selline on naiste võrkpall – nagu Ameerika mäed. Anu Ennok lõpetas kogemuste pealt mängu ära,” lisas Mõnnakmäe.

scroll to top