Karikafinalistid selged! Selver näitas jõudu, Audentes peatas Rae finaaliukse lävel

Audentese SG/Noortekoondis ja Tallinna Selver. | Fotod: Siim Semiskar/Rae SK/Viaston, Gertrud Alatare

Kolmapäeva õhtuks said selgeks kõik võistkonnad, kes mängivad sel aastal Eesti võrkpalli karikavõistluste finaalis. Aadu Luukase karika finaali juba koha teeninud Tartu Bigbank läheb 22. detsembril toimuvas finaalis vastamisi Tallinna Selveriga, naiste finaalmängule koha kindlustanud Tartu Ülikool/Bigbank mängib karikavõidu nimel Audentese SG/Noortekoondise naiskonna vastu.

Naiste poolfinaalseerias, kus omavahel kohtusid Audentese SG/Noortekoondis ja Rae Spordikool/Viaston, lõppes esimene mäng seisuga 3:2 Audentese kasuks. Ka teine mäng algas tasavägiselt. Kuigi esimese geimi võitis koduväljakul mänginud Audentes seisuga 25:20, suutis Rae võimsalt mängu tagasi tulla, teises geimis kohati lausa 10 punktiga juhtida ja mänguseisu 1:1-le viigistada. Rae hea hoog jätkus ka kolmandas geimis, mille Raigo Tatriku noored hoolealused suutsid 25:18 võita. Kuna esimeses mängus oli Rae kaks geimivõitu kätte saanud, siis oli finaalikoht neist vaid ühe geimi kaugusel. Suure kaaluga neljas geimi võitis pingeliste lõpupunktide järel seisuga 31:29 Audentes. Mäng jõudis seega otsustavasse viiendasse geimi, kus Rae purustati kindlalt 15:8 ja Audentes lunastas peale pikka võitlust pileti karikavõistluste finaali.

Audentese 3:2 (25:20, 18:25, 19:25, 31:29, 15:8) võidumängu üleplatsinaine oli lausa 31 punkti toonud Eva Liisa Kuivonen (+21). Rae eest tegi resultatiivseima esituse Merili Kõrvel, kes tõi 23 silma (+15) ja oli naiskonna 12 blokipunkist 5 autoriks.

Sõle spordihoones toimunud Tallinna Selveri ja TalTechi vahelist korduskohtumist domineeris võõrustaja, kes võitis esimese geimi tehnikaülikooli vastu 25:17 ja teise 25:18. Esimese kohtumise 3:2 seisuga võitnud Selver tüüris võiduka lõpuni, lõpetades matši seisuga 3:0 (25:17, 25:18, 25:20) ning jõudes Aadu Luukase karika finaalmängule.

Selveri poolel tegi parima mängu Timo Lõhmus (14/+10), sama palju punkte tõi ka Oliver Orav (14/+7). TalTechi kasuks tõi 11 punkti Matej Šmidl (-1). TalTech sai sealjuures kirja vaid ühe blokipunkti, samal ajal kui võitjad olid sulustamises edukad 10 korral.

Eelmisel aastal võitis naiste karikavõistlused TalTech/Tradehouse, Tartu Ülikool/Bigbank kaotas poolfinaalis Audentese SG/Noortekoondisele. Aadu Luukase karika viis koju Selver Tallinn, kes alistas finaalis just Tartu Bigbanki meeskonna. Nii meeste Aadu Luukase nimelise karika kui naiste Eesti karikavõistluste finaal toimuvad 22. detsembril Tartu Ülikooli spordihoones.