fbpx
Close

Karikavõistluste finaal toob Tartusse Eesti ja Läti tipud, kaasa lööb ka kaitseväelane Tammearu

Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar. | Foto: FIVB

Sel nädalavahetusel toimub Tartus hooaja neljas üle-eestiline rannavolle karikasarja etapp, mida peetakse ühtlasi karikavõistluste finaaliks. Kodune vollesuvi lõpeb kahe nädala pärast Paides toimuvate Eesti meistrivõistlustega.

Tartu Jazz Cupile registreerus 23 nais- ja 22 meespaari. Naiste turniiri favoriitideks võib pidada tänavu juba mitmel etapil triumfeerinud Heleene Hollast ja Liisa Soometsa, kuigi kaasa teeb ka kolm Leedu ja kaks Läti duot (tõsi, kõige tugevamad baltlastest konkurendid seekord Eestisse ei sõida). Tugevamatest Eesti paaridest on võistlustules veel näiteks Marie Pohlak – Mari Loorman ja Juudit Kure-Pohhomov – Renate Pikk.

Meestest on nimekaim duo maailma 17. paar Martinš Plavinš – Edgars Tocs, kes võidutses juba nii Kakumäel kui ka Pärnus (kokku mängib Tartu turniiril neli Läti meespaari). Kohal on ka meie esinumbrid Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar ning tänavusest suvest samuti rannavollele aastaringselt keskenduma asunud Dmitri Korotkov – Timo Lõhmus.

Kaitseväest pääseb nädalavahetuseks koju vend Siimuga mängiv Märt Tammearu, samuti on võistlustules Aleksei Povjakel – Mihkel Tanila, Urmas Piik – Sander Steinberg, Siim Ennemuist – Kaarel Pomerants, kogenud Argo Arak ja Kaarel Kais (paarilised vastavalt Kaspar Pomerants ja Rein Tiisaar), Karl Jaani – Steven Kabanen, Rasmus Meius – Kaur-Erik Kais ning Mihkel Nuut – Karl Maidle.

Kvalifikatsiooniga tehakse Tartus algust laupäeval kell 10 ja põhiturniiriga kell 12. Mängud peetakse rannavollekeskuses (Ihaste tee 7) ja Raekoja platsil. Võitjad selguvad pühapäeva õhtuks.

Turniiril osalevate paaride nimekirja leiab siit.

scroll to top