fbpx
Close

Karikavõistlustel kohtuvad hooaja esimeses suures mängus Tartu Bigbank ja Pärnu

Pärnu peatreener Avo Keel ja Tartu juhendaja Andrei Ojamets. | Fotod: volley.ee; SK Duo

Täna peetakse kaks veerandfinaalkohtumist Aadu Luukase Eesti karikavõistlustel. Tartu Ülikooli spordohoones lähevad kell 19.00 vastamisi Tartu Bigbank ja Pärnu Võrkpalliklubi ning samal ajal mängivad TalTechi spordihoones TalTech ja esiliigaklubi EstNor/Kiili. Tartu ja Pärnu mängust tehakse ka otseülekanne, mida näeb Postimees.ee’st.

Tartu ja Pärnu kohtumist võib pidada senise võrkpallihooaja tähtsaimaks mänguks, sest erinevalt Credit24 Meistriliigast, kus kõik n-ö suured saavad niikuinii play-off’i, langeb üks meeskondadest karikasarjas kohe konkurentsist.

Eelmisel aastal kohtusid Pärnu ja Tartu karikavõistluste poolfinaalis, toona võitis Pärnu mängud vastavalt 3:0 ja 3:2. Finaalis tuli Pärnul tunnistada Saaremaa Võrkpalliklubi 3:2 paremust. Credit24 Meistriliigas on mõlemad meeskonnad sel hooajal saanud kolm võitu – Tartu on 9 punktiga teisel ja Pärnu samuti 9 punktiga kolmandal kohal.

TalTech langes eelmisel aastal konkurentsis avaringis, kus nende teekonna lõpetas Rakvere VK. Sel hooajal on TalTech Credit24 Meistriliigas näidanud võitluslikku mängu, nende viimased kolm kohtumist on seejuures lahenduse leidnud alles viiendas geimis. EstNor/Kiili pole sel hooajal esiliigas suutnud kahe mänguga võiduarvet avada.

Tartu ja Pärnu kordusmäng toimub 19. novembril Pärnus, TalTech ja EstNor/Kiili peavad kordusmängu 10. novembril.

Karikavõistluste live-skoori ja tulemusi näeb SIIT.

Aadu Luukase karikavõistlustel osaleb viis meistriliigaklubi ja kolm esiliigaklubi.

Aadu Luukase karika ülemise tabelipoole veerandfinaalpaarid:

Saaremaa VK – Tallinna Ülikool (esiliiga)

Tallinna Selver – EMÜ SK (esiliiga)

Aadu Luukase karika alumise tabelipoole veerandfinaalpaarid:

TalTech – Est/Nor Kiili (esiliiga)

Tartu Bigbank – Pärnu VK

Eelringide mängud toimuvad kohalesõitudega: üks mäng kodus, teine võõrsil. Võitjaks osutub kaks võitu saanud võistkond või juhul kui mõlemal võistkonnal on üks võit ja üks kaotus, siis mängu eest antavate suurema punktide arvuga võistkond. Mängu eest antavate punktide võrdsuse korral mängitakse kuldne geim.

Karikavõistluste finaal toimub nii naistele kui meestele 29. detsembril Saku Suurhallis.

scroll to top