Karjääri üks edukamaid turniire lõppes Nõlvaku seljavigastusega – lõppkoht küll neljas, aga MM-pilet terendab

Mart Tiisaar embamas Kusti Nõlvakut. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Kusti Nõlvaku ja Mart Tiisaare teekond Itapema Challenge Pro Tour etapil Brasiilias kulges heas hoos kuni poolfinaalmänguni. Matšis Tšehhi paari Perusic/Schweiner vastu vigastas Nõlvak üpris tõsiselt selga ja nii jäi eestlaste laeks Itapemas 4. koht.

Poolfinaalmatši tšehhide vastu alustasid Nõlvak/Tiisaar hästi, võites esimese geimi 21:19. Teises geimis kogus end kolmanda asetusega favoriit, kellele 12. paigutusega eestlased kaotasid 15:21. Kolmandas geimis seisul 3:8 juhtuski saatuslik moment, kus Nõlvak enam selgavigastuse tõsiduse tõttu mängu jätkata ei saanud ja Eesti esindus pidi andma loobumisvõidu.

Esialgu hellitati mõtteid kuus tundi hiljem algama pidanud pronksimatšiks Nõlvaku selg töökorda saada, kuid imet ei sündinud. Nii riputati 2:0 (21:0, 21:0) tehnilise võidu järel pronksmedalid kaela 22. asetust omanud Hollandi paarile Leon Luini/Ruben Penninga.

Kokkuvõttes tähendas aga edukas turniir seda, et meie mehed tagasid koha järgmisele eliitsarja etapile, mis toimub 25.-29. mail Tšehhis, Ostravas. Samuti sai nüüd selgeks, et Nõlvak ja Tiisaar pääsevad ka tänavustele maailmameistrivõistlustele Roomas, sest karjääri üks edukamaid turniire Itapemas annab paarile piisavalt edetabelipunkte. FIVB “Entry Points” edetabel vaadatakse üle 23. mail ja sealse seisu põhjal avaldatakse 25 MM-pileti omanikku, enne Itapema etappi olid eestlased 32. kohal.