fbpx
Close

Karjääris samm edasi: Nette Peit sõlmis lepingu eestlastele tuttava klubiga

Nette Peit. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti rahvusnaiskonna nurgaründaja Nette Peit hakkab uuel hooajal mängima Soome meisterklubis Salo Viestis.

27-aastane Peit oli lõppenud hooajal Kangasala naiskonna liider. Hooaega alustati saarlanna eduka mängu toel küll hiilgavalt ning seitsme vooru järel püsis Kangasala Soome liigas liidrikohal, ent hooaja teises pooles võistkonna hoog rauges. Kohalikel meistrivõistlustel langeti konkurentsist juba veerandfinaalis. Salosse siirdudes teeb Peit karjääris selge sammu edasi.

“Valisin Salo, sest see on Soome parim naiskond. Mul on eestlastest sõpru, kes on Salos mänginud – nemad on klubi kohta öelnud vaid head. Loodetavasti võidan uuel hooajal oma elu esimese medali Soome meistrivõistlustelt,” ütles klubi kodulehe vahendusel Peit, kes on varasemalt ka Rootsis, Prantsusmaal ja Šveitsis mänginud.

“Olen väga õnnelik selle lepingu sõlmimise üle, sest Nette on üks Soome liiga paremaid mängijaid,” rõõmustas Salo peatreener Tomi Lemminkäinen. “Nette on mitmekülgne ründaja, kellel saab meie uue hooaja võistkonnas olema oluline roll.”

Tänavu tuli Salo ridades Eesti meistriks Kertu Laak, kes loodab uueks hooajaks leida klubi mõnest tugevamast Euroopa liigast.

Oktoobris Soome liiga parimaks mängijaks valitud Peit kuulub Eesti rahvusnaiskonda ning asub järgmisel nädalal laduma põhja tähtsaks koondisesuveks.

 

scroll to top