fbpx
Close

Karm saatus: lätlannadest Euroopa meistrid ei tohi kodusel EM-il tiitlit kaitsma asuda

Euroopa meistrid Tina Graudina ja Anastassija Kravcenoka. | Foto: CEV

Eelmisel aastal Moskvas üllatuslikult Euroopa meistriks tulnud Läti rannavõrkpallurid Tina Graudina ja Anastassija Kravcenoka ei saa järgmisel nädalal Jurmalas tiitlit kaitsma asuda, sest Graudina andis esmaspäeval positiivse koroonaproovi, kirjutab Saksamaa ajaleht Frankfurter Allgemeine. Infot kinnitas tänases “Kuldse geimi” saates Venemaa rannavollekoondise treener Rivo Vesik.

Lätist pääses edetabeli järgi EM-ile kolm paari, lisaks anti neile korraldajamaana viis vabapääset. Nüüd on aga selge, et lisaks Graudinale ja Kravcenokale jäävad suurvõistlusest eemale ka Mihhails Samoilovs ja Aleksandrs Solovejs, sest esmanimetatu on Kravcenoka elukaaslane. Kravcenoka ise andis seejuures negatiivse proovi.

Turniirilt jääb sarnasel põhjusel eemale ka Graudina ja Kravcenoka treener Andris Kruminš, olgugi et temagi andis negatiivse koroonaproovi.

Seda, mis saab edasi, ei oska hetkel keegi ennustada. Läti rannavõrkpallurid asuvad nüüd järjepanu teste andma, sest viirus võis vahepeal edasi levida ka teistele paaridele. Samuti pole välistatud, et mõned tugevad välispaarid võivad turniirist veel viimasel hetkel loobuda.

Nädala teises pooles peaks saabuma lõplik selgus, kas Eesti ja Läti piir suletakse tuleval nädalal või pääsevad meie võrkpallisõbrad Mart Tiisaarele ja Kusti Nõlvakule kaasa elama. Meie mehed peavad oma esimese mängu seitsme päeva pärast.

Saates saab antud teemal arutelu kuulata alates 37. minutist.

 

scroll to top